REDNA LETNA SKUPŠČINA OBZ Nova Gorica

V ponedeljek 8. julija 2019 je bila v prostorih balinarske dvorane v Novi Gorici redna letna skupščina OBZ Nova Gorica. Od 18-ih klubov se je skupščine udeležilo le 14 klubov. Manjkali so predstavniki naslednjih klubov( BK Cesta, BK Hubelj, BK Kanal in BK Rombon -     slednji je sicer odsotnost opravičil).

Pregledali so rezultate prejšnjega leta ( tako tekmovalne kot finančne)   in si zastavili program dela za preostali del leta 2019.

Dotaknili so se tudi letošnjih kvalifikacij za člane, katere so bile izvedene v organizaciji balinarskih klubov na Vipavskem, katerim gre zahvala za izvedbo ( BK Planina, BK Cesta in BK Nanos). Le ti so namreč pokazali zanimanje za organizacijo le teh. 

V svoje vrste je bil sprejeli nov balinarski klub - BK CERKNO iz Cerknega, kateri bo v sezoni 2019 / 2020 igral v Drugi območni ligi.

Podeljena sta bila tudi pokala za prvaka obeh območih lig za sezono 2018 / 2019. To sta BK Železnikar - prva OBZ liga in BK Deskle - druga OBZ liga.

Balinarske vrste pa je po tridesetih letih delovanja zapustil  BK Železnikar.( kot navajajo vsled pomanjkanja igralcev). Za zaključek svoje tekmovalne sezone je ob skromni udeležbi klubov osvojil še pokalno lovoriko v naši OBZ in se tako udeležil pokalnega finala na Jesenicah.

Opravljen je bil tudi žreb za obe območni ligi za novo tekmovalno sezono 2019 / 2020, katera se bo predvidoma začela koncem naslednjega meseca.

Sistem tekmovanja v obeh ligah bo enak kot v letu 2018 / 2019.

Na letošnji skupščini je bil prisoten tudi novi predsednik Balinarske Zveze Slovenije

g. Primož Marinko.

Prisotnim se je zahvalil za povabilo na to skupščino.

V nadaljevanju svojega govora je predstavil svoj ambiciozni program dela in aktivnosti organov Zveze v novem mandatnem obdobju.

 

 

 

 

 

KVALIFIKACIJE - IGRA V KROG - ČLANI 2019

PRVAK ZA LETO 2019 JE Nejc FURLAN - BK Nanos

Letošnje kvalifikacije za igro v KROG so bile na Gradišču pri Vipavi v organizaciji BK Nanos.

Kvalifikacij se je udeležilo 16 tekmovalcev iz vega petih klubov naše Zveze.

V zaklujučne boje sta se uvrstila po dva igralca BK Hubelj in BK Nanos.

Finale za prvo mesto je bilo družinsko, kjer sta se pomerila oče in sin.

Zmagovalec za leto 2019 je postal Nejc FURLAN - BK Nanos

Drugo mesto je osvojil Bojan FURLAN - BK Nanos

Tretje mesto je letos pripadlo že nekajkratnemu zmagovalcu kvalifikacij Mateju ŽVOKELJ, članu BK Hubelj, kateri je premagal klubskega soigralca Boštjana GORŠE.

Rezultati kvalifikacij so na tej spletni strani pod območna in državna prvenstva.

Državno polfinale bo letos na Pivki v organizaciji BK ORO MET, dne: 8. septembra 2019 ob 9.00 uri

 

 

 

 

POKALNO -  člani 2019

Pokalno člani je bilo izvedeno v Novi Gorici.

Udeležba je bila letos res skromna. udeležile so se ga le tri ekipe.

Na državno finale, ki bo 6. julija 2019 na Jesenicah sta se uvrstila

BK Železnikar in BK  Goriška Brda

 

 

 

 

 

POKALNO - STAREJŠI ČLANI  2019

V ORGANIZACIJI BK CESTA JE BILO IZVEDENO OBMOČNO PRVENSTVO ZA STAREJŠE ČLANE V DISCIPLINI ČETVORK.

PRIJAVLJENIH JE BILO SEDEM EKIP - UDELEŽEILO PA SE JIH JE LE ŠEST.

NA DRŽAVNO PRVENSTVO, KI BO 9. JUNIJA V MILJAH PA SE UVRSTITA DVE DO TRI EKIPE.

PARTICIPACIJA ŠE NI DOLOČENA.

TURNIR JE VODIL SODNIK ALEKSANDER MARC.

 

 

REZULTATI TURNIRJA:                                      VRSTNI RED :

1. SKUPINA:  NANOS - PLANINA   10 : 3          1. HUBELJ

                   HUBELJ - NANOS     13 : 1          2. PLANINA

                 PLANINA - HUBELJ     8  : 5          3. NANOS

 

2. SKUPINA: TABOR - CESTA       8 : 4           1. GORIŠKA BRDA

                  G. BRDA - TABOR    12 : 5           2. TABOR

                  G. BRDA - CESTA    13 : 3           3. CESTA

 

                                         FINALNE IGRE:

    ZA 1.-2. MESTO:               ZA 3.-4. MESTO:                   ZA 5. - 6. MESTO:

G. BRDA - HUBELJ  8 : 2     PLANINA : TABOR    6 : 3        NANOS - CESTA   7 : 5

 

 

 

 

 

 

OBMOČNI PRVAK 2019 JE MATEJ ŽVOKELJ (BK HUbelj)

  

 Rezultai polfinala:

1. par:ŽVOKELJ MATEJ : BRATINA SILVIJ   8 :7

2. par:NABERGOJ SIMON : FURLAN BOJAN  8 :13

 

Mali Finale: NABERGOJ SIMON : BRATINA SILVIJ  13 : 9

FINALE:     ŽVOKELJ MATEJ : FURLAN BOJAN      12 : 7

 

 

 

 

 

 

 

 

UDELEŽENCI ZIMSKE LIGE 2018 -2019 NA PLANINI

Pod vodstvom BK PLANINA je bila tudi v letošnji sezoni organizirana ZIMSKA LIGA, v kateri je sodelovalo  osem ekip.

Vrstni red ekip po končani ligi je naslednji:  

1. mesto: CESTA II

2. mesto: PLANINA III

3. mesto: NANOS

4. mesto: LEGIONARJI

5. mesto: HUBELJ

6. mesto: DOLGA POLJANA

7. mesto: VIPAVA

8. mesto: CESTA I

 

Najboljši bližalec Franjo KRETIČ

najboljši zbijalec: Aleksander VODOPIVEC

 

Cestitke vsem nastopajočim!

 

 

 

 

 

 

MATEJ ŽVOKELJ OBMOČNI PRVAK v IGRI V  KROG 2018

 

V organizaciji BK PLANINA je bilo izvedeno tekmovanje v igri v KROG za leto  2018.

Na kvalifikacijah je sodelovalo vsega  enajst tekmovalcev iz petih klubov naše zveze.

Pravico nastopa na državnem polfinalu, ki bo septembra v Ilirski Bistrici, so si priborili prvi štirje tekmovalci.

Za 3. mesto sta se pomirila BRATINA SILVIJ in BOŽIČ SIMON, v katerem je slavil slednji z rezultatom 16:14

V velikem finalu sta se srečala ŽVOKELJ MATEJ in ŠTOR SEBASTJAN.

Rezultat finala je bil 20:19 v korist Mateja Žvoklja.

Več o drugih rezultatit je v priponki Območna in državna prvenstva . disciplina KROG.

 

 

 

 

 

 

BK PLANINA TUDI PRI ČLANIH POKALNI PRVAK 2018

Balinarji BK PLANINA so tudi v članski konkurenci osvojili naslov pokalnega prvaka v OBZ Nova Gorica za leto 2018.

Letošnja udeležba je bila daleč najmanjša v zadnih nekaj letih. Na turnirju so sodelovale le tri ekipe, in sicer: Planina, Nanos in Goriška Brda.

Prijavljena ekipa BK Cesta pa se turnirja brez neznanega razloga ni udeležila.

 

Rezultati turnirja so naslednji:

BK PLANINA : BK NANOS            13 : 4

BK GORIŠKA BRDA : BK PLANINA   5 : 13

BK GORIŠKA BRDA : BK NANOS     5 : 13

Vrstni red: PLANINA, NANOS, GORIŠKA BRDA

 

Na finale pokala Slovenije, kateri bo V Škofji Loki 30. junija sta si pravico nastopa priborili prvi dve ekipi.

POKALNO STAREJŠI ČLANI 2018

Na Planini so bile izvedene kvalifikacije  za POKAL SLOVENIJE - STAREJŠI ČLANI.

Sodelovalo je šest ekip- v glavnem iz vipavskega dela naše OBZ.

Tekmovalo se je v dveh skupinah s po tremi ekipami.

Zmagovalki skupin sta igrali direktno FINALE za 1. mesto, medtem ko sta drugouvrščeni ekipi igrali za 3. mesto.

Na državno finale napredujeta prvi dve ekipi, mogoče tudi tretje uvrščena.

 

                          REZULTATI TEKMOVANJA:

1. SKUPINA:                                    2. SKUPINA:

PLANINA : GORICA  13:1                   HUBELJ : NANOS   9:2

TABOR : GORICA    13:0                   CESTA : NANOS    8:11

TABOT: PLANINA     2:13                  CESTA : HUBELJ   10:3

 

 

                        FINALE za 1.mesto -         PLANINA : CESTA   13:3

                        MALI FINALE za 3. mesto - TABOR : HUBELJ 6:0  (b.b.)

 

FINALE POKALA BO V NEDELJO 1. JUNIJA V MILJAH PRI KRANJU.

 

 

 

ZMAGOVALEC DVOJIC  OBZ N. Gorica 2018 - BK AGROCHEM

 Od leve proti desni so:

Mitja PETRIČ - Bogdan GREGORIČ in Roman CURK

 

 

 

 

OSTALI UDELEŽENCI FINALA DVOJIC

ZMAGOVALCI POLFINALA ENOJK 2018 - ZAHOD  z udeleženci polfinala v Novi Gorici in na Planini

V Novi Gorici in na Planini so bile kvalifikacije ENOJK za člane.

V finale tega tekmovanja, ki bo 21. aprila v Logatcu, so se uvrstili:

Iz kvalifikacij v Novi Gorici sta postala finalista GORAZD FERFOLJA BK HRAST in KLEMEN SOSIČ BK AGROCHEM.

Iz kvalifikacij na Planini sta postala finalista IZTOK SOSIČ BK PLISKOVICA in ROK BEGUŠ BK ORLEK ORO MET.

Rezultati kvalifikacij v Novi Gorici so naslednji:

1. skupina:                                            2. skupina:

Ferfolja G : Mrak D.          13:6                Sosič K.  : Vidali B.       13:7

Petrovič S: Dolgan S.       10:13               Frank D.  : Štunf D.      13:8

Mrak D.    : Petrovič S.      7:13               Štunf D.  : Vidali B.       13:8

Ferfolja G.: Dolgan S.        13:11              Frank D.  : Sosič K..      4:13

Dolgan S. : Petrovič S.       6:13              Frank D.  : Štunf D.       10:7

 

   DRUGI KROG;                                    

FERFOLJA G. : FRANK D.   11:7                

PETROVIČ S.: SOSIČ K.     8:13               

 

Rezultati kvalifikacij na Planini so naslednji:

1. skupina:                                           2. skupina:

Beguš R. : Šukljan V.  13:9                      Štefančič T.  : Kragelj M.      10:13

Sosič I.  : Kocina Ž.   10:9                      Brezavšček I. : Koprivec V.     1:13

Šukljan V.:Kocina Ž.   13:11                    Štefančič T.   : BrezavščekI.  13:0

Beguš R.: Sosič I.      11:13                    Kragelj M.       : Koprivec V.    13:5 

Beguš R.:  Šukljan V.  13:10                    Koprivec V.     : Štefančič T.   13:11

 

DRUGI KROG:                                       

SOSIČ i. : KOPRIVEC V.  13:8

BEGUŠ R. : KRAGELJ M.   13:9

 

 

 

 

 

 

 

FINALISTI  ENOJK   OBZ NOVA GORICA 2018

KLEMEN SOSIČ OBMOČNI PRVAK OBZ NOVA GORICA ZA LETO 2018

 

KONČANE SO  KVALIFIKACIJE ENOJK ZA ČLANE V NOVI GORICI

 

Na območnih kvalifikacijah je sodelovalo 36 posametnikov iz desetih klubov naše OBZ. Nekateri klubi se na kvalifikacijska tekmovanja sploh ne prijavljajo, kar seveda ni prav.

Tekmovanje je potekalo na baliniščih v Novi Gorici.

V toku kvalifikacij je bilo videti kar nekaj zanimivih dvobojev.

Na državno polfinale, ki bo 7. aprila v Novi Gorici in na Planini so se uvrstili prvi štirje tekmovalci.

V finalu sta se pomerila klubska igralca Žan Kocina in Klemen Sosič. Po vodstvu Kocine je Sosič v točkah začel dohitevati prvega in tako na koncu slavil z rezultatom 11:8.

V tekmi za tretje mesto je bil boljši Brezavšček Igor, član BK Kanal, kateri je z rezltatom

13 : 8 premagal Trošt Bogdana, člana BK Nanos.

Finalne tekme si je proti pričakovanju ogledalo preko 25 ljubiteljev balinanja.

 

Po krajšem premoru - teden dni - sledijo kvalifikacije članov v disciplini DVOJIC.

Prijavljenih je preko dvajset dvojic iz skupaj desetih klubov.

 

ps: Rezultati vseh tekem so napriponki OBMOČNA IN DRŽAVNA  PRVENSTVA

pod disciplina POSAMEZNO.

 

 

 

 

PODELJENA  PRIZNANAJA ZA ZIMSKO LIGO 2017 - 2018

                             PREJEMNIKI POKALOV ZIMSKE LIGE 2017/18

Z LEVE PROTI DESNI: TURK JOŽE - POKAL ZA BK NANOS ( FAYR  PLAY)

                              DARKO KOŠUTA ( GIK KOŠUTA - 2. MESTO)

                              ALEKSANDER MARC ( AGROCHEM - 1. MESTO)

                              FABČIČ SILVESTER ( POKAL ZA BK NANOS 3. MESTO)

                              SKOČAJ STOJAN ( BK GORIŠKA BRDA -4. MESTO)

                        GOMIŠČEK DARJO ( BK GORICA- ORGANIZATOR LIGE)

                        KOŠUTA DARKO ( EKIPA GIK KOŠUTA - 2. MESTO)

                                       EKIPA GIK KOŠUTA - (DEL EKIPE)

V soboto 10. marca tik pred začetom tekme zadnjega kroga SUPER LIGE med domačim AGROCHEMOM in SKALO iz Sežane je organizaror ZIMSKE LIGE 2017/2018 BK GORICA podelil priznanja - POKALE prvim štirim ekipam. Ob podelitvi pokalov je organizator poskrbel tudi za manjšo zakusko prisotnim prejemnikom pokalov in ostalim prisotnim.

Organizacija in izvedba ZIMSKE LIGE je bila organizirana solidno, za kar gre velika pohvala članom tega kluba. 

Posebno priznanje pokal za FAIR PLAY, za dosledno upoštevanje pravil v tej ZIMSKI LIGI je bilo podeljeno balinarjem BK NANOS. Omenjeni klub (z igralci, ki so tudi kadilci) je namreč upošteval vsa pravila propozicij, tako glede dresov, kot prepovedi kajenja v prostorih balinarske dvorane. Pokal jim je bil podeljen s strani OBZ Nova Gorica, katera je tudi pripravila ta pravila, ki so bila sprejeta na eni od skupščin OBZ NOva Gorica pred leti.

Pravil glede dresov so se v veliki večini držali tudi ostali klubi - ekipe, katerim gre tudi pohvala.

Na žalost pa se nekatere ekipe sploh niso držale omenjenih pravil, tako nošenja dresov kot nekajenja v prostorih dvorane, kar je zelo ne fer do ostalih uporabnikov - balinarjev nekadilcev. Zato predlagam, da se v bodoče take ekipe - posameznike nekako sankcionira na nek način. Nerazumljivo je namreč to, da ti isti ljudje v času tekem SUPER LIGE niti ne pomislijo na kejenje v dvorani. Ko pa je ZIMSKA LIGA je to spet po domače - se tega ne držijo.

V upanju, da se bo to v bodoče spremenilo, pozivam vse kadilce, naj se kajenja v dvorani odrečejo za dobrobit vseh prisotnih. Glede nošenja dresov pa pokažimo, da smo neka dobro organizirana športna dejavnost, ne pa neka malomarna skupina ljudi, ki jim ni mar za svojo športno dejavnost, katero hočemo promovirat v svojem okolju.

Zato predlagam,da se takim ekipam ne dovoli igrati brez enotnega klubskega dresa oziroma, da se jih finančno kaznuje za vsak primer posebej z neko sibolično kaznijo.

 

Vrstni red prvih štirih ekip je naslednji:

Prvo mesto je brez poraza osvojila ekipa Agrochema.

Drugo mesto ( z enim porazom) je pripadlo ekipi GIK KOŠUTA ( balinarjem iz Ozeljana)

Tretje mesto je osvojila ekipa NANOSA ( s porazoma proti prvim a dvema ekipama.)

Na četrtem mestu je pristala ekipa GORIŠKA BRDA .

 

                                                                            zapisal: Marjan Ferfolja

 

EKIPA AGROCHEMA V NOVI POSTAVI

SRECANJE AGROCHEM - PONTESE

PRIJATELJSKA TEKMA AGROCHEM - PONTESE V NOVI GORICI 7. 10. 2017

V prijateljski pripravljalni tekmi pred novo sezono sta se v Novi Gorici pomerila domači Agrochem in dvakratni evropski prvak Pontese iz Italije.

Srečanje se je odvijalo v prisotnosti nekaj nad sedemdesetimi ljubitelji balinanja od blizu in daleč.

Zmagovalec srečanja so vsekakor bili gostje iz Italije, za katere igra kar pet naših igralcev, na čelu z letošnjim dvakratnim svetovnim prvakom Davorjem JANŽIČ-em

Sistem tekmovanja je bil skoraj v popolnosti kot je naša SUPER LIGA, z razliko, da se je v prvem krogu igrala četvorka namesto trojke.

Končni rezultat srečanja je bil 4:22 v korist gostov.

Domača ekipa je slavila v igri krog DVOJICE z rezultatom 40:39. Druga zmaga je bila v igri trojk z rezultatom 13:5.

Ostali rezultati:

                      ČETVORKA           4:8

                      DVOJICA              7:9

                      POSAMEZNO         3:13

                      IGRA V KROG       21:24

                      HITROSTNO        33:45  in  40:43

                      NATANČNO           8:16  in  11:14

                      ŠTAFETA            41:56

                      TROJKA                13:5

                      DVOJICA              6:7

                      POSAMEZNO         2:13

                      DVOJICA KROG   40:39

 

Nova Gorica: 7. oktober 2017

 

MATEJ ŽVOKELJ - OBMOČNI PRVAK v igri v KROG za leto 2017

Matej ŽVOKELJ zmagovalec kvalifikacij v OBZ NOva Gorica, v disciplini IGRA V KROG za sezono 2017.

Na kvalifikacijah je sodelovalo 12 tekmovalcev iz petih klubov naše zveze.

 

Na državno polfinale, ki bo v nedeljo 10. sptembra 2017 na Planini, so se uvrstili  naslednji igralci:

1. mesto: Matej ŽVOKELJ - BK HUbelj

2. mesto: Matija POUH     - BK Agrochem

3. mesto: Klemen SOSIČ   - BK Agrochem

4. mesto: Branko KOŠUTA - BK Tabor

ENOJKE 2017 - UDELEŽENCI DRŽAVNEGA POLFINALA

OBMOČNA PRVAKA -DVOJICE 2017 - Peric Rajko in Peric Rok

OBMOČNE DVOJICE 2017 - UDELAŽENCI DRŽAVNEGA POLFINALA

Erik Čeh državni prvak v igri v krog

LESTVICA PO 13. KROGU:

 

Danes, v nedeljo 9. oktobra se je na balinišču Vipolže odvijal finale državnega prvenstva v igri v krog za mladince. Balinarskemu klubu Goriška Brda, ki je prevzel organizacijo turnirja je nekaj preglavic povzročalo vreme a tokrat se je na srečo izteklo vse tako kot je treba. V prijetnem sončnem vremenu so bili pogoji za igro odlični, številni gledalci pa so uživali ob dobrih igrah fantov. Slavil je Erik Čeh član balinarskega kluba Postojnska Jama, ki je v finalni igri premagal klubskega kolega Gašperja Povha. Tretje mesto je osvojil prav tako Postojnčan Nik Švara, ki je premagal Jureta Fabijana iz Kobjeglave. Fantom čestitke za doseženo, treba pa je pohvaliti tudi organizacijo.    

 

Državna prvaka v dvojicah Domen in Gašper Sedmak

 

Balinarski klub Goriška Brda je bil gostitelj finala državnega prvenstva v dvojicah v kategoriji U14. Na balinišču v Vipolžah, v lepem sončnem vremenu, se je za naslov državnega prvaka potegovalo 8 ekip, ki so se uvrstile v finalni del. Najboljša sta bila brata Domen in Gašper Sedmak iz balinarskega kluba Orlek Oro Met Pivka, drugo mesto sta osvojila Guštin Jan in Brišar Luka iz Sežanske Skale, tretje mesto je osvojila druga ekipa Skale Guštin Iva in Tragin Jakob, četrto mesto pa druga ekipa Orlek Oro Met Pivka Požar Patrik in Smrdelj Tilen. Vsekakor si mladi balinarji zaslužijo čestitke za dosežene rezultate.

 

 

OBMOČNA BALINARSKA ZVEZA

NOVA GORICA

NOVICE

LICENCIRANJE 2019

Balinarska zveza Slovenije, oziroma STROKOVNI SVET v sodelovanju s SODNIŠKIM ZBOROM pri BZS organizirata vsakoletno LICENCIRANJE za vodje ekip in sodnike državnih lig.

Kraji in datumi licenciranja:

Torek 20. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Količevo BK Budničar.

Četrtek 22.8.2019 ob18.00 uri

      Postojna (Nov gasliski dom)

Pon.26. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Ljubljana (sejna soba BZS)

 

 

 

 

RAZPORED ZA  OBMOČNO LIGO 2019/2020

Na spletni strani OBZ je objavljen razpored za obe območni ligi za sezono 2019 - 2020

 

 

 

Neposredni prenosi

Novice - tujina

Spletne povezave

       Oblikovanje in izdelava:  espeho_logo