ARHIV 2019

Državna prvaka v dvojicah Domen in Gašper Sedmak

 

Balinarski klub Goriška Brda je bil gostitelj finala državnega prvenstva v dvojicah v kategoriji U14. Na balinišču v Vipolžah, v lepem sončnem vremenu, se je za naslov državnega prvaka potegovalo 8 ekip, ki so se uvrstile v finalni del. Najboljša sta bila brata Domen in Gašper Sedmak iz balinarskega kluba Orlek Oro Met Pivka, drugo mesto sta osvojila Guštin Jan in Brišar Luka iz Sežanske Skale, tretje mesto je osvojila druga ekipa Skale Guštin Iva in Tragin Jakob, četrto mesto pa druga ekipa Orlek Oro Met Pivka Požar Patrik in Smrdelj Tilen. Vsekakor si mladi balinarji zaslužijo čestitke za dosežene rezultate.

 

 

Danes, v nedeljo 9. oktobra se je na balinišču Vipolže odvijal finale državnega prvenstva v igri v krog za mladince. Balinarskemu klubu Goriška Brda, ki je prevzel organizacijo turnirja je nekaj preglavic povzročalo vreme a tokrat se je na srečo izteklo vse tako kot je treba. V prijetnem sončnem vremenu so bili pogoji za igro odlični, številni gledalci pa so uživali ob dobrih igrah fantov. Slavil je Erik Čeh član balinarskega kluba Postojnska Jama, ki je v finalni igri premagal klubskega kolega Gašperja Povha. Tretje mesto je osvojil prav tako Postojnčan Nik Švara, ki je premagal Jureta Fabijana iz Kobjeglave. Fantom čestitke za doseženo, treba pa je pohvaliti tudi organizacijo.    

 

Erik Čeh državni prvak v igri v krog

OBMOČNA PRVAKA -DVOJICE 2017 - Peric Rajko in Peric Rok

OBMOČNE DVOJICE 2017 - UDELAŽENCI DRŽAVNEGA POLFINALA

ENOJKE 2017 - UDELEŽENCI DRŽAVNEGA POLFINALA

MATEJ ŽVOKELJ - OBMOČNI PRVAK v igri v KROG za leto 2017

Matej ŽVOKELJ zmagovalec kvalifikacij v OBZ NOva Gorica, v disciplini IGRA V KROG za sezono 2017.

Na kvalifikacijah je sodelovalo 12 tekmovalcev iz petih klubov naše zveze.

 

Na državno polfinale, ki bo v nedeljo 10. sptembra 2017 na Planini, so se uvrstili  naslednji igralci:

1. mesto: Matej ŽVOKELJ - BK HUbelj

2. mesto: Matija POUH     - BK Agrochem

3. mesto: Klemen SOSIČ   - BK Agrochem

4. mesto: Branko KOŠUTA - BK Tabor

SRECANJE AGROCHEM - PONTESE

PRIJATELJSKA TEKMA AGROCHEM - PONTESE V NOVI GORICI 7. 10. 2017

V prijateljski pripravljalni tekmi pred novo sezono sta se v Novi Gorici pomerila domači Agrochem in dvakratni evropski prvak Pontese iz Italije.

Srečanje se je odvijalo v prisotnosti nekaj nad sedemdesetimi ljubitelji balinanja od blizu in daleč.

Zmagovalec srečanja so vsekakor bili gostje iz Italije, za katere igra kar pet naših igralcev, na čelu z letošnjim dvakratnim svetovnim prvakom Davorjem JANŽIČ-em

Sistem tekmovanja je bil skoraj v popolnosti kot je naša SUPER LIGA, z razliko, da se je v prvem krogu igrala četvorka namesto trojke.

Končni rezultat srečanja je bil 4:22 v korist gostov.

Domača ekipa je slavila v igri krog DVOJICE z rezultatom 40:39. Druga zmaga je bila v igri trojk z rezultatom 13:5.

Ostali rezultati:

                      ČETVORKA           4:8

                      DVOJICA              7:9

                      POSAMEZNO         3:13

                      IGRA V KROG       21:24

                      HITROSTNO        33:45  in  40:43

                      NATANČNO           8:16  in  11:14

                      ŠTAFETA            41:56

                      TROJKA                13:5

                      DVOJICA              6:7

                      POSAMEZNO         2:13

                      DVOJICA KROG   40:39

 

Nova Gorica: 7. oktober 2017

 

EKIPA AGROCHEMA V NOVI POSTAVI

V soboto 10. marca tik pred začetom tekme zadnjega kroga SUPER LIGE med domačim AGROCHEMOM in SKALO iz Sežane je organizaror ZIMSKE LIGE 2017/2018 BK GORICA podelil priznanja - POKALE prvim štirim ekipam. Ob podelitvi pokalov je organizator poskrbel tudi za manjšo zakusko prisotnim prejemnikom pokalov in ostalim prisotnim.

Organizacija in izvedba ZIMSKE LIGE je bila organizirana solidno, za kar gre velika pohvala članom tega kluba. 

Posebno priznanje pokal za FAIR PLAY, za dosledno upoštevanje pravil v tej ZIMSKI LIGI je bilo podeljeno balinarjem BK NANOS. Omenjeni klub (z igralci, ki so tudi kadilci) je namreč upošteval vsa pravila propozicij, tako glede dresov, kot prepovedi kajenja v prostorih balinarske dvorane. Pokal jim je bil podeljen s strani OBZ Nova Gorica, katera je tudi pripravila ta pravila, ki so bila sprejeta na eni od skupščin OBZ NOva Gorica pred leti.

Pravil glede dresov so se v veliki večini držali tudi ostali klubi - ekipe, katerim gre tudi pohvala.

Na žalost pa se nekatere ekipe sploh niso držale omenjenih pravil, tako nošenja dresov kot nekajenja v prostorih dvorane, kar je zelo ne fer do ostalih uporabnikov - balinarjev nekadilcev. Zato predlagam, da se v bodoče take ekipe - posameznike nekako sankcionira na nek način. Nerazumljivo je namreč to, da ti isti ljudje v času tekem SUPER LIGE niti ne pomislijo na kejenje v dvorani. Ko pa je ZIMSKA LIGA je to spet po domače - se tega ne držijo.

V upanju, da se bo to v bodoče spremenilo, pozivam vse kadilce, naj se kajenja v dvorani odrečejo za dobrobit vseh prisotnih. Glede nošenja dresov pa pokažimo, da smo neka dobro organizirana športna dejavnost, ne pa neka malomarna skupina ljudi, ki jim ni mar za svojo športno dejavnost, katero hočemo promovirat v svojem okolju.

Zato predlagam,da se takim ekipam ne dovoli igrati brez enotnega klubskega dresa oziroma, da se jih finančno kaznuje za vsak primer posebej z neko sibolično kaznijo.

 

Vrstni red prvih štirih ekip je naslednji:

Prvo mesto je brez poraza osvojila ekipa Agrochema.

Drugo mesto ( z enim porazom) je pripadlo ekipi GIK KOŠUTA ( balinarjem iz Ozeljana)

Tretje mesto je osvojila ekipa NANOSA ( s porazoma proti prvim a dvema ekipama.)

Na četrtem mestu je pristala ekipa GORIŠKA BRDA .

 

                                                                            zapisal: Marjan Ferfolja

 

PODELJENA  PRIZNANAJA ZA ZIMSKO LIGO 2017 - 2018

                        GOMIŠČEK DARJO ( BK GORICA- ORGANIZATOR LIGE)

                        KOŠUTA DARKO ( EKIPA GIK KOŠUTA - 2. MESTO)

                                       EKIPA GIK KOŠUTA - (DEL EKIPE)

                             PREJEMNIKI POKALOV ZIMSKE LIGE 2017/18

Z LEVE PROTI DESNI: TURK JOŽE - POKAL ZA BK NANOS ( FAYR  PLAY)

                              DARKO KOŠUTA ( GIK KOŠUTA - 2. MESTO)

                              ALEKSANDER MARC ( AGROCHEM - 1. MESTO)

                              FABČIČ SILVESTER ( POKAL ZA BK NANOS 3. MESTO)

                              SKOČAJ STOJAN ( BK GORIŠKA BRDA -4. MESTO)

KLEMEN SOSIČ OBMOČNI PRVAK OBZ NOVA GORICA ZA LETO 2018

 

KONČANE SO  KVALIFIKACIJE ENOJK ZA ČLANE V NOVI GORICI

 

Na območnih kvalifikacijah je sodelovalo 36 posametnikov iz desetih klubov naše OBZ. Nekateri klubi se na kvalifikacijska tekmovanja sploh ne prijavljajo, kar seveda ni prav.

Tekmovanje je potekalo na baliniščih v Novi Gorici.

V toku kvalifikacij je bilo videti kar nekaj zanimivih dvobojev.

Na državno polfinale, ki bo 7. aprila v Novi Gorici in na Planini so se uvrstili prvi štirje tekmovalci.

V finalu sta se pomerila klubska igralca Žan Kocina in Klemen Sosič. Po vodstvu Kocine je Sosič v točkah začel dohitevati prvega in tako na koncu slavil z rezultatom 11:8.

V tekmi za tretje mesto je bil boljši Brezavšček Igor, član BK Kanal, kateri je z rezltatom

13 : 8 premagal Trošt Bogdana, člana BK Nanos.

Finalne tekme si je proti pričakovanju ogledalo preko 25 ljubiteljev balinanja.

 

Po krajšem premoru - teden dni - sledijo kvalifikacije članov v disciplini DVOJIC.

Prijavljenih je preko dvajset dvojic iz skupaj desetih klubov.

 

ps: Rezultati vseh tekem so napriponki OBMOČNA IN DRŽAVNA  PRVENSTVA

pod disciplina POSAMEZNO.

 

 

 

 

FINALISTI  ENOJK   OBZ NOVA GORICA 2018

ZMAGOVALCI POLFINALA ENOJK 2018 - ZAHOD  z udeleženci polfinala v Novi Gorici in na Planini

V Novi Gorici in na Planini so bile kvalifikacije ENOJK za člane.

V finale tega tekmovanja, ki bo 21. aprila v Logatcu, so se uvrstili:

Iz kvalifikacij v Novi Gorici sta postala finalista GORAZD FERFOLJA BK HRAST in KLEMEN SOSIČ BK AGROCHEM.

Iz kvalifikacij na Planini sta postala finalista IZTOK SOSIČ BK PLISKOVICA in ROK BEGUŠ BK ORLEK ORO MET.

Rezultati kvalifikacij v Novi Gorici so naslednji:

1. skupina:                                            2. skupina:

Ferfolja G : Mrak D.          13:6                Sosič K.  : Vidali B.       13:7

Petrovič S: Dolgan S.       10:13               Frank D.  : Štunf D.      13:8

Mrak D.    : Petrovič S.      7:13               Štunf D.  : Vidali B.       13:8

Ferfolja G.: Dolgan S.        13:11              Frank D.  : Sosič K..      4:13

Dolgan S. : Petrovič S.       6:13              Frank D.  : Štunf D.       10:7

 

   DRUGI KROG;                                    

FERFOLJA G. : FRANK D.   11:7                

PETROVIČ S.: SOSIČ K.     8:13               

 

Rezultati kvalifikacij na Planini so naslednji:

1. skupina:                                           2. skupina:

Beguš R. : Šukljan V.  13:9                      Štefančič T.  : Kragelj M.      10:13

Sosič I.  : Kocina Ž.   10:9                      Brezavšček I. : Koprivec V.     1:13

Šukljan V.:Kocina Ž.   13:11                    Štefančič T.   : BrezavščekI.  13:0

Beguš R.: Sosič I.      11:13                    Kragelj M.       : Koprivec V.    13:5 

Beguš R.:  Šukljan V.  13:10                    Koprivec V.     : Štefančič T.   13:11

 

DRUGI KROG:                                       

SOSIČ i. : KOPRIVEC V.  13:8

BEGUŠ R. : KRAGELJ M.   13:9

 

 

 

 

 

 

 

OSTALI UDELEŽENCI FINALA DVOJIC

ZMAGOVALEC DVOJIC  OBZ N. Gorica 2018 - BK AGROCHEM

 Od leve proti desni so:

Mitja PETRIČ - Bogdan GREGORIČ in Roman CURK

 

 

 

 

Balinarji BK PLANINA so tudi v članski konkurenci osvojili naslov pokalnega prvaka v OBZ Nova Gorica za leto 2018.

Letošnja udeležba je bila daleč najmanjša v zadnih nekaj letih. Na turnirju so sodelovale le tri ekipe, in sicer: Planina, Nanos in Goriška Brda.

Prijavljena ekipa BK Cesta pa se turnirja brez neznanega razloga ni udeležila.

 

Rezultati turnirja so naslednji:

BK PLANINA : BK NANOS            13 : 4

BK GORIŠKA BRDA : BK PLANINA   5 : 13

BK GORIŠKA BRDA : BK NANOS     5 : 13

Vrstni red: PLANINA, NANOS, GORIŠKA BRDA

 

Na finale pokala Slovenije, kateri bo V Škofji Loki 30. junija sta si pravico nastopa priborili prvi dve ekipi.

POKALNO STAREJŠI ČLANI 2018

Na Planini so bile izvedene kvalifikacije  za POKAL SLOVENIJE - STAREJŠI ČLANI.

Sodelovalo je šest ekip- v glavnem iz vipavskega dela naše OBZ.

Tekmovalo se je v dveh skupinah s po tremi ekipami.

Zmagovalki skupin sta igrali direktno FINALE za 1. mesto, medtem ko sta drugouvrščeni ekipi igrali za 3. mesto.

Na državno finale napredujeta prvi dve ekipi, mogoče tudi tretje uvrščena.

 

                          REZULTATI TEKMOVANJA:

1. SKUPINA:                                    2. SKUPINA:

PLANINA : GORICA  13:1                   HUBELJ : NANOS   9:2

TABOR : GORICA    13:0                   CESTA : NANOS    8:11

TABOT: PLANINA     2:13                  CESTA : HUBELJ   10:3

 

 

                        FINALE za 1.mesto -         PLANINA : CESTA   13:3

                        MALI FINALE za 3. mesto - TABOR : HUBELJ 6:0  (b.b.)

 

FINALE POKALA BO V NEDELJO 1. JUNIJA V MILJAH PRI KRANJU.

 

 

V organizaciji BK PLANINA je bilo izvedeno tekmovanje v igri v KROG za leto  2018.

Na kvalifikacijah je sodelovalo vsega  enajst tekmovalcev iz petih klubov naše zveze.

Pravico nastopa na državnem polfinalu, ki bo septembra v Ilirski Bistrici, so si priborili prvi štirje tekmovalci.

Za 3. mesto sta se pomirila BRATINA SILVIJ in BOŽIČ SIMON, v katerem je slavil slednji z rezultatom 16:14

V velikem finalu sta se srečala ŽVOKELJ MATEJ in ŠTOR SEBASTJAN.

Rezultat finala je bil 20:19 v korist Mateja Žvoklja.

Več o drugih rezultatit je v priponki Območna in državna prvenstva . disciplina KROG.

 

 

 

 

 

 

BK PLANINA TUDI PRI ČLANIH POKALNI PRVAK 2018

Pod vodstvom BK PLANINA je bila tudi v letošnji sezoni organizirana ZIMSKA LIGA, v kateri je sodelovalo  osem ekip.

Vrstni red ekip po končani ligi je naslednji:  

1. mesto: CESTA II

2. mesto: PLANINA III

3. mesto: NANOS

4. mesto: LEGIONARJI

5. mesto: HUBELJ

6. mesto: DOLGA POLJANA

7. mesto: VIPAVA

8. mesto: CESTA I

 

Najboljši bližalec Franjo KRETIČ

najboljši zbijalec: Aleksander VODOPIVEC

 

Cestitke vsem nastopajočim!

 

 

 

 

 

 

MATEJ ŽVOKELJ OBMOČNI PRVAK v IGRI V  KROG 2018

  

 Rezultai polfinala:

1. par:ŽVOKELJ MATEJ : BRATINA SILVIJ   8 :7

2. par:NABERGOJ SIMON : FURLAN BOJAN  8 :13

 

Mali Finale: NABERGOJ SIMON : BRATINA SILVIJ  13 : 9

FINALE:     ŽVOKELJ MATEJ : FURLAN BOJAN      12 : 7

 

 

 

 

 

 

 

 

UDELEŽENCI ZIMSKE LIGE 2018 -2019 NA PLANINI

V ORGANIZACIJI BK CESTA JE BILO IZVEDENO OBMOČNO PRVENSTVO ZA STAREJŠE ČLANE V DISCIPLINI ČETVORK.

PRIJAVLJENIH JE BILO SEDEM EKIP - UDELEŽEILO PA SE JIH JE LE ŠEST.

NA DRŽAVNO PRVENSTVO, KI BO 9. JUNIJA V MILJAH PA SE UVRSTITA DVE DO TRI EKIPE.

PARTICIPACIJA ŠE NI DOLOČENA.

TURNIR JE VODIL SODNIK ALEKSANDER MARC.

 

 

REZULTATI TURNIRJA:                                      VRSTNI RED :

1. SKUPINA:  NANOS - PLANINA   10 : 3          1. HUBELJ

                   HUBELJ - NANOS     13 : 1          2. PLANINA

                 PLANINA - HUBELJ     8  : 5          3. NANOS

 

2. SKUPINA: TABOR - CESTA       8 : 4           1. GORIŠKA BRDA

                  G. BRDA - TABOR    12 : 5           2. TABOR

                  G. BRDA - CESTA    13 : 3           3. CESTA

 

                                         FINALNE IGRE:

    ZA 1.-2. MESTO:               ZA 3.-4. MESTO:                   ZA 5. - 6. MESTO:

G. BRDA - HUBELJ  8 : 2     PLANINA : TABOR    6 : 3        NANOS - CESTA   7 : 5

 

 

 

 

 

 

OBMOČNI PRVAK 2019 JE MATEJ ŽVOKELJ (BK HUbelj)

Pokalno člani je bilo izvedeno v Novi Gorici.

Udeležba je bila letos res skromna. udeležile so se ga le tri ekipe.

Na državno finale, ki bo 6. julija 2019 na Jesenicah sta se uvrstila

BK Železnikar in BK  Goriška Brda

 

 

 

 

 

POKALNO - STAREJŠI ČLANI  2019

Letošnje kvalifikacije za igro v KROG so bile na Gradišču pri Vipavi v organizaciji BK Nanos.

Kvalifikacij se je udeležilo 16 tekmovalcev iz vega petih klubov naše Zveze.

V zaklujučne boje sta se uvrstila po dva igralca BK Hubelj in BK Nanos.

Finale za prvo mesto je bilo družinsko, kjer sta se pomerila oče in sin.

Zmagovalec za leto 2019 je postal Nejc FURLAN - BK Nanos

Drugo mesto je osvojil Bojan FURLAN - BK Nanos

Tretje mesto je letos pripadlo že nekajkratnemu zmagovalcu kvalifikacij Mateju ŽVOKELJ, članu BK Hubelj, kateri je premagal klubskega soigralca Boštjana GORŠE.

Rezultati kvalifikacij so na tej spletni strani pod območna in državna prvenstva.

Državno polfinale bo letos na Pivki v organizaciji BK ORO MET, dne: 8. septembra 2019 ob 9.00 uri

 

 

 

 

POKALNO -  člani 2019

KVALIFIKACIJE - IGRA V KROG - ČLANI 2019

PRVAK ZA LETO 2019 JE Nejc FURLAN - BK Nanos

REDNA LETNA SKUPŠČINA OBZ Nova Gorica

V ponedeljek 8. julija 2019 je bila v prostorih balinarske dvorane v Novi Gorici redna letna skupščina OBZ Nova Gorica. Od 18-ih klubov se je skupščine udeležilo le 14 klubov. Manjkali so predstavniki naslednjih klubov( BK Cesta, BK Hubelj, BK Kanal in BK Rombon -     slednji je sicer odsotnost opravičil).

Pregledali so rezultate prejšnjega leta ( tako tekmovalne kot finančne)   in si zastavili program dela za preostali del leta 2019.

Dotaknili so se tudi letošnjih kvalifikacij za člane, katere so bile izvedene v organizaciji balinarskih klubov na Vipavskem, katerim gre zahvala za izvedbo ( BK Planina, BK Cesta in BK Nanos). Le ti so namreč pokazali zanimanje za organizacijo le teh. 

V svoje vrste je bil sprejeli nov balinarski klub - BK CERKNO iz Cerknega, kateri bo v sezoni 2019 / 2020 igral v Drugi območni ligi.

Podeljena sta bila tudi pokala za prvaka obeh območih lig za sezono 2018 / 2019. To sta BK Železnikar - prva OBZ liga in BK Deskle - druga OBZ liga.

Balinarske vrste pa je po tridesetih letih delovanja zapustil  BK Železnikar.( kot navajajo vsled pomanjkanja igralcev). Za zaključek svoje tekmovalne sezone je ob skromni udeležbi klubov osvojil še pokalno lovoriko v naši OBZ in se tako udeležil pokalnega finala na Jesenicah.

Opravljen je bil tudi žreb za obe območni ligi za novo tekmovalno sezono 2019 / 2020, katera se bo predvidoma začela koncem naslednjega meseca.

Sistem tekmovanja v obeh ligah bo enak kot v letu 2018 / 2019.

Na letošnji skupščini je bil prisoten tudi novi predsednik Balinarske Zveze Slovenije

g. Primož Marinko.

Prisotnim se je zahvalil za povabilo na to skupščino.

V nadaljevanju svojega govora je predstavil svoj ambiciozni program dela in aktivnosti organov Zveze v novem mandatnem obdobju.

 

 

 

 

 

SREČNO  2020

Vsem balinarkam, balinarjem in  ljubiteljem balinanja voščim obilo sreče, zdravja in osebnega zadovoljastva, kot tudi posebnih užitkov v balinanju v prihajajočem

 

letu 2020

 

                  Zvezdan Prinčič

          Predsednik OBZ Nova Gorica

 

 

 

 

 

 

ZIMSKA LIGA 2019 - 2020 Nova Gorica

V organizaciji BK Gorica je bila tudi v tej zimski sezoni speljana ZIMSKA LIGA, katere se je udeležilo 12 ekip iz OBZ Nova Gorica.

Prvo mesto je brez izgubljene točke osvojila ekipa BK Goriška Brda.

Drugo mesto je pripadlo ekipi BK Nanos,

tretje mesto pa ekipi BK Tabor.

Vse tri ekipe so tudi člani 2. državne lige Zahod.

Priznanje za najboljši rezultat v bližanju v krog  je pripadlo Davorinu MRAK, članu BK Tabor.

Pohvala za dobro izpeljavo lige nedvomno pripada predsedniku BK Gorica Iztoku Čeperli in pa seveda neumornemu Darju Gomišček, kateri je skrbel predvsem za pripravo igrišč, kot tudi skupaj z Iztokom za vodenje lige.

Se vidimo v naslednji sezoni !!!

                                                                                  zapisal: Marjan Ferfolja   

 

Na letni skupščini BZS je bil sprejet sklep, da se v letu 2020 izvedeta državni prvenstvi DVOJIC in POSAMEZNO - ČLANI ODPRTO PRVENSTVO, kar pomeni, da se na to prvenstvo prijavi kdor želi. 

Prijavite se na naslov Balinarske zveze Slovenije, in sicer:

simon.maljevac@balinarskazveza.si

ali:

balinarska.zveza@gmail.com

Rok prijave je 14 dni pred začetkom polfinala.

Datum DVOJIC - POLFINALE:

                       13. 9. 2020

FINALE:             20. 9. 2020

POSAMEZNO- POLFINALE:

                        27. 9. 2020

 FINALE:             11.10. 2020

Glede na to odločitev BZS smo na naši skupščini sprejeli sklep, da se kljub temu izvede še območno prvenstvo DVOJIC - za naslov območnega prvaka 2020.

Vsled tega dajemo razpis za izvedbo omenjenega prvenstva, ki naj bi bilo v mesecu septembru ali morda kasneje.(pogoj bodo razmere glede COVIDA 19).

Rok prijave je do vključno 15. avgusta 2020 na  E naslov:
marjanferfolja@gmail.com

Ko bo znan organizator, bo objavljen razpis za prijave.

 

 

 

IN MEMORIAM

 

Sporočamo, da je v 90.- tem letu starosti umrla mama  Eugena, oziroma stara mama  Saše RENERJA iz Planine nad Ajdovščino.

Pogreb pokojnice bo v ožjem družinskem krogu v ponedeljek 23. 11. 2020 na Planini .
Svojcem izrekamo iskreno sožalje.
                              OBZ Nova Gorica

 

IN MEMORIAM

V soboto, dne  12. decembra je v 78. letu starosti je nenadoma umrl Silvester FABČIČ ( Silvo )  iz Vipave.

Silvo je bil velik ljubitelj balinanja, s katerim se je ukvarjal dolga leta v svojem življenju. S tem športom se je najprej spogledoval kot rekreativec, nato pa je to svojo pot nadaljeval v balinarskem klubu Tabor Ozeljan. Po nekaj letih se je preselil k BK 8. september iz Štanjela, nato k BK v Prestranek.

 Pot ga je nato zanesla v Novo Gorico, k balinarskemu klubu SGP Gorica, takratnemu članu Slovenske lige Zahod in nato Medrepubliške lige zahod v bivši Jugoslaviji. Nadaljeval je nato pri BK Planina, BK Nanos, BK Podskala iz Vipave in nazadnje pri BK Hubelj iz Ajdovščine.

Silvo je bil tudi balinarski sodnik III, kjer je svojo funkcijo občasno opravljal na tekmah območne lige.

Prizadeven je bil tudi pri izgradnji štiristeznega odprtega balinišča na Planini.

Za svoje doprinose je bil Silvo Fabčič nagrajen s priznanjem, ki mu ga je podelila Športna zveza Vipava.

Ob boleči izgubi izrekamo svojcem iskreno sožalje.     

                                                                                                    

                                                                                                  Zvezdan Prinčič                                            Predsednik OBZ Nova Gorica

 

Danes 13. septembra 2020 je v 73. letu starosti umrl BORIS  LUKEŽIČ- dolgoletni predsednik Obmoćne balinarske zveze Nova Gorica.

Bil je tudi član BK SGP Gorica, kateri je nekaj let po osamosvojitvi tekmoval v  SUPER LIGI republike Slovenije.

Pred osamosvojitvijo je klub bil član MEDREPUBLIŠKE LIGE - ZAHOD v takratni Jugoslaviji. Pod njegovim vodstvom je klub večkrat tekmoval na državnih prvenstvih tako v igri posameznikov, kot dvojic in četvork in tam dosegal vidne rezultate.

Borisu gre polek pokojnega Mihe Slovenca velika zasluga za prizadevanje pri izgradnji balinarkse dvorane v Novi Gorici leta 1987, ki jo je gradilo podjetje SGP Gorica.

V tem letu je Nova Gorica gostila ČETVEROBOJ NARODOV, na katerem so sodelovale reprezentance Hrvaške, Francije, Italije in Slovenije.

Veliko svojega truda je vložil tudi pri izgradnji štiristeznega zunanjega igrišča , ko je bila OBZ Nova Gorica organizator Mladinskega svetovnega prvenstva v septembru leta 2005.

Kot balinar je bil tudi nekaj časa aktivni sodnik  v OBZ Nova Gorica.

V letu 1981 je ob 30-letnici Balinarske zveze Jugoslavije bil član reprezentance Nove Gorice, ki je v Splitu v sodelovanju 16-ih reprezentanc iz bivše domovine osvojila 2. mesto na tem turnirju. V finalu je bila Nova Gorica poražena od ekipe iz Postojne.

Boris Lukežič se je pred balinanjem nekaj časa  aktivno ukvarjal tudi s kegljanjem. Bil je član KK Gorica, ki še danes tekmuje v prvi državni ligi.

 

Pogreb pokojnika bo na svojo lastno željo in trenutno situacijo v svetu v strogo ožjem družinskem krogu.

Ob tej priliki se bomo tako balinarji in prijatelji od njega poslovili le na daljavo. Spomin nanj in na njegovo delo v tem športu pa bo ostal za vedno med nami.

Vsem klubom v  Območni zvezi Nova Gorica predlagamo, da se  v tem tednu pred igranjem prvenstvenih tekem z minuto molka počastimo BORISU v spomin.

 

Svojcem pokojnika izražamo iskreno sožalje.

 

                                                                           OBZ Nova Gorica

                                                                            Zvezdan Prinčič

                                                                                predsednik

Nova Gorica, dne: 13. septembra 2020

 

 

 

 

JULIJ 2019

 

LESTVICA PO LIGI 2018 - 2019 PRVA LIGA

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1. ŽELEZNIKAR

14

10

0

4

20

151-101

+50

2. ŠBK RENČE

14

7

3

4

17

138-114

+24

3. HUBELJ

14

8

1

5

17

136-116

+20

4. ŠEMPETER

14

7

2

5

16

125-117

+18

5. KRAS

14

7

1

6

15

128-124

+4

6. PODSKALA

14

7

0

7

14

141-111

  +30

7. SLATNA

14

5

1

8

11

111-143

-32

8. OREHOVLJE  

14

1

0

13

2

70-182

-116

 

 

LESTVICA PO LIGI 2018 - 2019 - DRUGA LIGA

 

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1. DESKLE      

12

9

1

2

19

128-64

+64

2. SOČA  

12

7

15

108-84

+24

3. ROMBON

12

5

2

5

12

95-97

-2

4. GORICA

12

4

0

8

8

74-118

-44

5.  KANAL

12

2

2

8

6

75-117

-42

ARHIV 2018:

JANUAR 2018

MINI PRESTOPNI ROK

FEBRUAR 2018

Obveščam klube, da je tudi v tem tekmovalnem letu 2017 - 2018 prestopni rok igralcev z vnaprejšnjo prijavo prestopa določenega igralca, katero se javi na sedež BZS.

To določilo velja le za državne ligaše.

Za prestope na nivoju OBZ vnaprejšnje prijave ni potrebno opraviti.

Prestopni rok je od 3. - 9. januarja 2018

p.s.

Za dodatne informacije pokličite na tel.:

041-258 198  Marjan

 

Nova Gorica:27.12. 2017

 

 

 

KVALIFIKACIJE ENOJK   razpis tekmovanja

Kvalifikacije ENOJK - ČLANI za leto 2018 bodo v Novi Gorici v začetku meseca marca- po končani SUPER LIGI 2017-2018. Kvalifikacijske tekme bodo med tednom, kot običajno, in sicer v popoldanskem času od 18.00 ure dalje.

Prijave so obvezno v pisni obliki- lahko je navadna pošta ali pa elektronska pošta.

Navadna pošta je OBZ Nova Gorica, Cankarjeva 9

E pošta je: marjanferfolja@gmail.com.

Rok za prijave je do vključno četrtka 1. marca 2018.

Lanski pofinalisti-oziroma tudi četrtfinalisti ne bodo igrali v prvem krogu tekmovanja.

Glede četrt finalistov je odvisno kolikšno bo šrevilo prijav.

            Tekmovalna komisija:

Nova Gorica: 7. 2. 2018

MAREC 2018

APRIL 2018

IZPITI ZA SODNIKE

Sodniška komisija pri BZS organizira izpite za sodnike tretjega ranga in izpite za sodnike, ki želijo napredovati iz tretjega v drugi rang ter za sodnike drugega ranga, ki želijo napredovati v prvi rang državnega sodnika.

Izpiti bodo na sedežu Balinarske zveze Slovenije dne 21. aprila 2018.

V kolikor bo več prijav, bodo izpiti  kje bliže - lahko tudi v Novi Gorici.

Rok za prijavo je vključno do 8. aprila 2018 na e naslov :

jozko petric@petrol.si

ali na telefon: 051-306 703.

Rok za prijavo je do vključno nedelje 8. aprila 2018.

Vodstva klubov naprošam,da obvestijo svoje člane, kateri bi bili pripravljeni opravljati te izpite.

Za več informacij pokličite na gornjo telefonsko številko.

Sodniška komisija pri OBZ Nova Gorica

 

Nova Gorica: 30. 3. 2018

 

 

RAZPIS ZA IZVEDBO OBMOČNIH TEKMOVANJ

Pozivam klube - INTERESENTE, da se prijavijo za izvedbo območnih tekmovanj - kvalifikacij za državna prvenstva za člane, kot sledi:

1. POKALNO - ST. ČLANI

    Izvedba mora biti do konca 

    meseca maja. Državno je 10.

    junija v Miljah.

2. POKALNO ČLANI:

    Izvedba mora biti do 25.

    junija. Državno je 30. junija

    v Škofji loki.

3. IGRA V KROG:

    Izvedba naj bi bila tudi v

    mesecu juniju, ker so v

    avgustu določeni igralci  na

    letnem dopustu in pa tudi

    zaradi sprememb pravil MTP,

    ki stopijo v veljavo s 1.

    avgustom 2018

    Državno je v Ilirski Bistrici

    9. septembra.

OPOMBA: Prijave za izvedbo javite najpozneje do 15. maja po e pošti: marjanferfolja@gmail.com 

 

P.S.:

Za izvedbo tekmovanj so potrebna štiristezna igrišča.

(Vsa tekmovanja bodo v glavnem med tednom)

 

Klubi pa se morajo za sodelovanje na teh kvalifikacijah prijaviti do naslednjih terminov - (obvezno v pisni obliki).

 

1. POKALNO st.člani - rok 18. 5.

2. KROG člani         - rok   1. 6.

3. POKALNO člani    - rok 15. 6.

  

 Nova Gorica: 30. 4. 2018

 

 

 

 

MAJ 2018

JUNIJ 2018

JULJIJ 2018

ŽREB ZA OBE OBMOČNI LIGI 2018- 2019

Opravljen je bil žreb za novo tekmovalno sezono 2018/2019

 

Začetek lige 31. avgust 2018

Zaradi morebitnih dopustov, se prvi krog lahko igra kasneje - po dogovoru med kluboma. Take tekme pa morajo biti odigrane pred tretjim krogom.

PRVA LIGA - PRVI KROG:

1. KRAS : DU ŠEMPETER

2. HUBELJ : ŠAMPIONKA

3. SLATNA : PODSKALA

4. OREHOVLJE : ŽELEZNIKAR

 

DRUGA LIGA - PRVI KROG:

1. DEKLE PROSTE

2. ROMBON : SOČA

3. GORICA : KANAL

 

 

AVGUST 2018

SEPTEMBER 2018

OKTOBER 2018

NOVEMBER 2018

IN MEMORIAM

V 92. letu starosti je umrla  PETRIČ VIDA, mama Jožka Petriča in stara mama       Anžeja Petriča iz Gradišča PRI Vipavi 38.

Pogreb pokojnice bo jutri,

15. 11. 2018, ob 15.00 uri na Gradišču pri Vipavi.

Od 10.00 ure dalje bo ležala v domači hiši.

V imenu Območne balinarske zveze Nova Gorica izražam svojcem in vsem, ki ste jo imeli radi, iskreno sožalje.

 

Nova Gorica: 14. 11. 2018

                   Marjan Ferfolja

DECEMBER 2018

ARHIV  NOVIC ZA LETO 2017

DECEMBER 2017

BOŽIČNI TURNIR DVOJIC

NOVEMBER 2017

VABILO

Turnir bo potekal v soboto 23. 12. 2017 v balinarski dvorani v Novi Gorici.

Zbirali bomo prijave bližalcev in zbijalcev.

Pred samim začetkom turnirja bomo izžrebali pare ( bližalec + zbijalec) in nato še žrebali potek tekmovanja.

Prijavite se lahko v balinarski dvorani - po telefonu 041 218 820 ali na e-mail:poberajz@gmail.com

Med igrami bo poskrbljeno za hrano in pijačo- brezplačno.

Vpisnina bo določena naknadno.

 

Prijave  do 20. 12. 2017.

 

Balinarski pozdrav!

 

                        Zoran Poberaj

EVROPSKI PRVAK PONTESE V NOVI GORICI

OKTOBER 2017

ZIMSKA LIGA 2017 - 2018 - RAZPIS

 

Balinarski klub GORICA organizira tudi v letošnji sezoni že tradicionalno ZIMSKO LIGO ekip iz naše OBZ.

Število nastopajočih ekip bo omejeno, zato se prijavite čimprej, in sicer na naslov BK Gorica ( Iztok Čeperli, tel: 041 810 358).

Sistem iger bo glede na prejšnja leta malo spremenjen, in sicer se srečanja začnejo z igrama TROJKA in ENOJKA.

Sledita dve DVOJICI - ena klasična in ena IGRA V KROG.

na koncu se spet ponovita prvi igri : TROJKA in ENOJKA.

Štartnina za ligo bo enaka kot v prejšnjem letu.

Tekme se bodo igrale ob sredah in petkih ob 18.00 uri.

Ob sobotah bodo tekme ob 10.00 in 18.00 uri, oziroma ob 14.00  in 18.00 uri.

Glede nošenja dresov velja enoten vrhnji del: ali majice ali trenirke.

Predviden začetek lige je sreda 15. novembra 2017

                                                                                                              BK GORICA

 

 

BK AGROCHEM bo gostil v soboto 7. oktobra  balinarje PONTESEA iz Italije.

Prijateljsko srečanje bo  v

N. Gorici,s pričetkom ob13 uri.

Na tekmi bomo videli igrati svetovne prvake iz letošnjega svetovnega prvanstva v Cassablanci.

Ljubitelji balinanja vabljeni na ta enkraten dogodek.

SEPTEMBER 2017

ANZE PETRIČ   Svetovni prvak v hitrostnem zbijanju.  SPREJEM BO V TOREK 26. 9.  ob 19.00 uri v Vipavi - KAMP pod TURO Ljubitelji balinanja vabljeni na ta svečani dogodek!!!

AVGUST 2017

LICENCIRANJE SODNIKOV

Obveščam klube, da bo licenciranje sodnikov v naši OBZ predvidoma v drugem tednu-to je  proti koncu prve plovice meseca septembra.

Da se ta dejavnost ni izvedla pred začetkom lige, so razlog tehnični vzroki.

O datumu bodo klubi obveščeni pravočasno.

PRIJAVE ZA IGRO V KROG - ČLANI:

JULIJ 2017

Kvalifikacije za IGRO V KROG za člane bodo v Ozeljanu, in sicer v tednu med 21. in 24. 8. 2017.

Točni datumi bodo znani, ko bo opravljen žreb na snovi števila prijavljenih igralcev.

Tekmovanje bo v popoldanskem času od 18.00 ure dalje.

Na državno polfinale, ki bo na Planini 10. septembra 2017 ob 9.00 uri, se uvrstijo prvi štirje tekmovalci iz kvalifikacij.

Rok za prijavo ( le v pisni obliki) je do vključno 15. avgusta 2017 na naslov: marjanferfolja@gmail.com

ali na naslov:

OBZ Nova Gorica,

Cankarjeva 9 5000 N.Gorica

JUNIJ 2017

OPRAVLJEN JE BIL ŽREB ZA LIGE OBZ 2017 - 2018

Pari prvega kroga v obeh ligah so:

PRVA LIGA - PARI:

SLATNA:KRAS

OREHOVLJE:PODSKALA

HUBELJ:ŠAMPIONKA

ŽELEZNIKAR:DESKLE

 

DRUGA LIGA- PARI:

DU ŠEMPETER:FARA

SOČA:ROMBON

KANAL:GORICA

Liga naj bi začela 1. septembra 2017

Vse v  zvezi z ligo bodo klubi dobili v mesecu avgustu 2017

KONČNA LESTVICA  - SEZONA 2016 2017

 

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1.ŽELEZNIKAR

14

10

0

4

20

137:125

+22

2.ŠAMPIONKA

14

9

0

5

18

131:121

  +10  

3.DESKLE

14

7

2

5

16

138:112

+26

4.KRAS

14

7

1

6

15

137:115

+22

5.HUBELJ

14

6

2

6

14

126:126

0

6.SLATNA

14

6

0

8

12

114:136

-22

7.PODSKALA             

14

5

1

8

11

  129:123  

+6

8.GORICA

14

3

0

11

6

92:160

-68

Končna Lestvica 2016-2017

 

18.00 uriKLUB

ŠTEVILO

TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1. ORTEHOVLJE

14

 8 

4

2

20

13195

+36

2. SOČA

14

9

1

3

19

139:85

+54

3. ROMBON

14

7

5

16

129:95

 +34 

4. FARA

14

12

 115:109 

+6 

5. KANAL

14

3

1

9

7

82:144

-62

MAJ 2017

RAZPISI ZA kvalifikacije   - POKALNO ČLANI  in       - NATANČNO zbijanje člani.

Objavljamo razpis za kvalifikacije člani POKALNO in območno

člani NATANČNO ZBIJANJE.

 

Člani POKALNO-kraj OZELJAN

Datum tekmovanja:

nedelja 18. 6. 2017 ob 8.30 uri

Rok prijave do 12. 6. 2017.

Sistem tekmovanja odvisen od števila prijav.

Člani NATANČNO ZBIJANJE

kraj tekmovanja: Nova Gorica

Datum tekmovanja:

torek 20. 6. 2017 ob 17.30 uri

Rok prijave do 13. 6. 2017.

 

ps.: Na državno za NATANČNO ZBIJANJE se lahko prijavi vsakdo, ki ima to željo, ker ni določena participacija po Območnih zvezah. Prijava je direktno na Balinarsko zvezo Slovenije.

e. naslov je: srla@siol.net        

Tekmovanje bo v ozganizaciji BK Budničar 25.6.2017 ob 9.00 uri.  

 

Prijave za obe območni tekmovanji poslati obvezno v pisni obliki, in sicer je to po e pošti ali po klasični pošti.

Naslov e pošte: marjanferfolja@gmail.com.

naslov klasične pošte:

OBZ NOva Gorica

Cankarjeva 9

5000 Nova Gorica

 

POKALNO STAREJŠI ČLANI - RAZPIS ZA PRIJAVO

Objavljamo razpis za prijavo na kvalifikacije ČETVORK za starejše člane.

Tekmovanje bo potekalo v Ozeljanu v drugi polovici meseca maja - na nedeljo dopoldan. Ta datum bo ali 21. ali 28. maja ob 9.00 uri - odvisno od datuma igranja Trate v EU pokalu.

Prijave se sprejemajo samo v pisni obliki na spodnji e naslov:

marjanferfolja@gmail.com, do vključno 15. maja 2017

 

p.s.: Pravico nastopa imajo člani kluba z letnico rojstva 1962 in starejši.

Sistem tekmovanja bo odvisen od števila prijavljenih ekip.

APRIL 2017

IN MEMORIAM

MAREC 2017

Sporočamo žalostno vest, da je danes v 82. letu starosti umrla mama PRINČIČ Zvezdana, predsednika Območne balinarske zveze Nova Gorica.

Pogreb pokojnice bo v sredo,

19. marca 2017, ob 17 uri, izpred domače cerkve v KOZANI.

Eno uro pred pogrebom bo pokojnica ležala v domači cerkvi.

V imenu Območne balinarske zveze Nova Gorica izrekamo  svojcem pokojne iskreno sožalje.

Nova Gorica: 15. 4. 2017

FEBRUAR 2017

KVALIFIKACIJE DVOJIC 2017 - RAZPIS ZA PRIJAVO

Objavljamo razpis za kvalifikacije DVOJIC - ČLANI - za tekmovalno sezono 2017.

Kvalifikacije bodo v Novi Gorici. Potekale bodo med tednom tako kot enojke.

Med tednom se bodo igrale od 17.30 ure dalje.

Med vikendom bo začetek iger ob 15.00 uri.

Prijavite se lahko le preko e pošte na naslov: marjanferfolja@gmail.com.

 

(p.s. e naslovov, ki sta bila navedena na razpisu za organizacijo prvenstva ne uporabljat, ker mi računalnik dela težave.)

 

Rok za prijavo je do vključno 27. marca 2017. Tekmovanje bo začelo v prvem  tednu meseca aprila.

Razpored bo PRAVOČASNO objavljen na tej spletni strani takoj po poteku razpisa.  

 

Na tekmovanju je obvezen vrhnji del klubskega dresa.

 

 

JANUAR 2017

MINI PRESTOPNI ROK

Letošnji mini prestopni rok je določen od 2.-9. januarja 2017. Klubi, ki so interesenti za osvežitev svoje ekipe, morajo pred tem terminom prijaviti eventuelni prestop igralca v svoj klub, na naslov Balinarske zveze Slovenije. Vse ostalo v zvezi s prestopom ( izpisnica, dogovor glede odškodnine itd.) velja kot v rednem prestopnem roku.

ARHIV 2015-2016

PRVA OBMOČNA LIGA 2015 - 2016

estvica po 14. krogu:

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1.NANOS 14 11 2 1 24 165:87  +78
2.ŠAMPIONKA 14 9 1 4 19 136:116 +30
3.SLATNA 14 7 1 6 15 125:127 -2
4.ŽELEZNIKAR      14

5

3 6 13 117:135 -18
5.PODSKALA 14 5 2 7 12 130:122 +8
6.HUBELJ 14 4 4 6 12 127:125 +2
7.KANAL                              14 4 1 9 9 97,155 -58
8.KRAS 14 4 0 10 8 111:141 -30

 Najbolši rezultati 2015-2016

IMENA IGRALCEV:
NAJ REZULTATI  -  TEHNIČNE DISCIPLINE:

NATANČNO:       

 HITROSTNO: ŠTAFETA:          KROG:             
TURK 22       TROŠT 26 FURLAN-BOŽIČ 29        PAHOR 27
SUŠA 20 GORŠE 25 FURLAN-MISLEJ D. 29 SUŠA 27
CURK 18 CARLI 24  CARLI-GORJAN 28 ABRAM 24
HVALA 18  FURLAN 24  BAGO-BUKOVIČ 27 TURK 24

 KODERMAC 18        PAHOR  24

 

DRUGA OBMOČNA LIGA 2015 - 2016

Končna Lestvica

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1.DESKLE 12 7 1 4 15 117:75  +42
2.GORICA                          12 6 3 3 15 101:91 +10
3.ROMBON 12 6 2 4 14 111:81 +30
4.SOČA 12 6 1 5 13 104:88 +16
5.FARA 12 5 1 6 11 92:100 -8
6.OREHOVLJE 12 4 2 6 10 82:116 -32
7.FAJTI HRIB 12 2 2 8 6 67:125 -58

 Najbolši rezultati 2015-2016

IMENA IGRALCEV:
NAJ REZULTATI  -  TEHNIČNE DISCIPLINE:

NATANČNO:       

  ŠTAFETA:          KROG:             
SCHILLING 20      BABIČ-MLEKUŽ 26     MIHELJ 22
ČEPERLI 18   LESJAK- REJEC 25 MORAVEC 22
LIKAR 18   JERKIČ-LESJAK 22 ROVTAR 22
REJEC 18   MIHELJ-SILIČ 21 SCHILLING 22

                                                                 ŠPACAPAN 22

ARHIV NOVIC 2015

Lestvica prve lige za sezono 2014-2015

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

3 T 2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1.GORIŠKA BRDA
14  11  1  1  1  36  171:83  +88
2.HUBELJ 14  9  0  2  3  29  161:93  +68
3.NANOS 14  8  1  0  5  26  151:106  +45
4.ŠAMPIONKA        
14  8  0  0  6  24  133:119  +14
5.PODSKALA 14  7  0  0  7  21  142:110  +32
6.ŽELEZNIKAR 14  5  2  0  7  19  113:141  -28
7.KANAL                      
14  3  0  1  10  10  96:157  -61
8.DUPLJE-GAMSI 14  1  0  0  13  3  69:203  -154


Lestvica druge lige za sezono 2014-2015

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

3 T 2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
PUNTI  

RAZLIKA 

  +/-

1.SOČA 16 11
3
2
0
41
 155:99     
+56
2.KRAS                         
16  9  3  1  3  34  150:110 +40
3.SLATNA 16  7  4  2  3  31 148:97  +52
4.DESKLE 16  8  1  3  4  29  150:110  +40
5.ROMBON 16  7  1  3  5  26  130:127  +3
6.GORICA 16  5  0  1  10  16  115:142  -27
7.FAJTI HRIB
16  4  1  0  11  14  108:149  -41
8.OREHOVLJE 16  2  2  3  9  12  108:153  -45
9.FARA 16  3  1  1  11  12  87:171  -84

Prvaki OBZ Nova Gorica 2014

ARHIV NOVIC 2014

Klubi OBZ Nova Gorica 2012 - 2013

 

IME KLUBA NASLOV TELEFON
PLANINA PETRIČ

Ivo Petrič, Planina 42, 5270 Ajdovščina,

ivopetric@siol.net

051 370 319
GORIŠKA BRDA

Zvezdan Prinčič, Kozana 98, 5212 Dobrovo,

zvezdan.princic@amis.net

041 754 669
HUBELJ

Černigoj Branko ul.IV.Prekomorske brigade 38

5270 Ajdovščina

041 693 075     Batič Peter
KANAL

Alan Jukić, Gradnikova ulica 24, 5213 Kanal

040 219 592
NANOS

Jože Furlan, Podbreg 4, 5272 Podnanos,

matjaz.furlan@titusplus.eu

031 683 174
PODSKALA

Jožko Petrič, Goriška cesta 15, 5271 Vipava,

jozko.petric@petrol.si

051 306 703
ŠAMPIONKA

Davorin Arčon, Trg 59, 5292 Renče,

andraz.sulic@siol.net

040 381 365
TABOR

Branko Košuta, Ozeljan 29, 5261 Šempas,

branko.kosuta@siol.com

041 641 288
AGROCHEM Šempeter

Fausto Čučat, Vrtojbenska 32, 5290 Šempeter

agrochem.doo@siol.net

040 979 431
CESTA

Boris Štor, Cesta 84, 5270 Ajdovščina

boris951@siol.net

 

041 406 152
DESKLE

Marjan Schilling, Srebrničeva ulica 18, p.p.11, 5210 Deskle,

marjan.schilling@siol.net

041 281 283
DUPLJE GAMSI 

Gregor Česnik, Duplje 24, 5271 Vipava, gamsgre@gmail.com

040 805353 

FAJTI HRIB

Pavel Frančeškin, Kostanjevica 28/b, 5296 Kostanjevica na Krasu

053080 682 
FARA

Vojko Carl, Na vasi 18, p.p. 41, 5281 Spodnja Idrija

ine.pagon@gmail.com

041 371 267

(Pagon) 

GORICA

Iztok Čeperli, Kidričeva ulica 30,

5000 N. Gorica,

zoran_poberaj@t-2.net  - ali

mladen.jurca@gmail.com

041 810 358
KRAS

Danilo Pahor, Opatje selo 4/f, 5291 Miren,

mirjan.pahor@gmail.com

041 749 944
OREHOVLJE

Renato Leon, Orehovlje 71, 5291 Miren,

bogo.nemec@gmail.com

040 214 906
ROMBON

Jadran Srebot, Soča 66, 5230 Bovec,

bkrombon@gmail.com

040 953 169
SLATNA

Jožef Čubej, Grgar 69, 5251 Grgar,

jozef.cubej@letrika.com

031 458 973
SOČA

Gabrijel Živec, Most na Soči 60/a, 5216 Most/Soči

iwm@siol.net

031 333 085
ŽELEZNIKAR

Slovenko Stubelj, Trg 58, 5292 Renče,

miro.kersevan@gmail.com

031 759 765
ŽBS DESKLE

Marjan Schilling, Srebrničeva ulica 18, 5210 Deskle

041 281 283
ŽBS KANAL

Kazimira Simčič, Gradnikova ulica 24, 5213 Kanal,

ksenija.simcic@siol.net

041 822 968
ŽBS PODSKALA

Anuška Lavrenčič, cesta 18.aprila 9, 5271 Vipava,

jozko.petric@petrol.si

041 750 854

Organi OBZ 2010 - 2014

IZVRŠNI ODBOR FUNKCIJA   NASLOV   TELEFON
Zvezdan PRINČIČ predsednik Kozana 98 5212 Dobrovo 041-754669
Ivo PETRIČ podpredsednik

Planina 42 5270 Ajdovščina

051-370319
Marjan FERFOLJA tajnik

Cankarjeva ulica 9,N. Gorica

041-258198
Marjan GOLOB blagajnik I. Suliča 23 5290 Šempeter 031-732091
Mirjan PAHOR član Opatje selo 26/a, Miren 041-535139
Jožko PETRIČ član

Gradišče pri Vipavi 24

5271 Vipava

051-306703
Zarjan KOCINA član Hlevnik 8 5212 Dobrovo 031-465181
Marjan SCHILLING član Srebrničeva 24 5210 Deskle 041-281283
Zoran POBERAJ član

Prešernova12 5000 N Gorica

041-281820
Branko ŠČEK član Planina 99 5270Ajdovščina 041-247692
Miloš MISLEJ član Hrašče 21 5272 Podnanos 041-905944
Gabrijel ŽIVEC član

Most na Soči 60/a

5216 Most na Soči

031-333085
TEKMOVALNA KOMISIJA FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Mirjan PAHOR predsednik Opatje selo 26/a, 5291Miren 041-535139
Gorazd FERFOLJA član Vogrsko179/b 5293 V.Draga 040-363528
Zarjan KOCINA član Hlevnik 8 5212 Dobrovo 031-465181
Iztok ČEPERLI član Kidričeva 30,5000 N. Gorica 041-810358
SODNIŠKI ZBOR FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Jožko PETRIČ predsednik

Gradišče pri Vipavi 24

5271 Vipava

051-306703
Zoran POBERAJ član Prešernova 12, Nova Gorica 041-218820
Davorin ARČON član Trg 59 5292 Renče 040-381365
Sonja MARC članica Ob Beli 3 5271 Vipava 031-319724
Franc ŽVOKELJ član Planina 30, Ajdovščina 031-247023
DISCIPLINSKA KOMISIJA FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Branko ŠČEK predsednik Planina 99 5270 Ajdovščina 041-247692
Sebastjan ŠTOR član Cesta....5270 Ajdovščina 031-611867
Vojko LIPUŽIČ član Trubarjeva 18  N. Gorica 031-514251
KOMISIJA ZA MLADINO FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Zarjan KOCINA predsednik Hlevnik 8 5212 Dobrovo 031-465181
Lučano KOCINA član Medana 27, 5212 Dobrovo  031-341101
Darjo MERVIČ član Ozeljan 32, 5261 Šempas 031-877532
KOMISIJA Ž. BALINANJA FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Marjan SCHILLING predsednik Srebrničeva 24 5210 Deskle 041-281283
Kazimira SIMČIČ članica Gradnikova 24 5213 Kanal 041-822968
Sonja Marc članica Ob Beli 3, 5271 Vipava 031-319724
KOMISIJA MARKETING FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Zoran POBERAJ predsednik Prešernova 12  Nova Gorica 041-281820
Zvezdan PRINČIČ član Kozana 98 5212 Dobrovo 041-754669
Jožko PETRIČ član

Gradišče pri Vipavi 24

5271 Vipava

051-306703
Davorin ARČON član Trg 59, 5292 Renče 040-381365
Aleksander MARC član Planina 36, 5270 Ajdovščina 041-406144
NADZORNI ODBOR FUNKCIJA NASLOV TELEFON
Branko KOŠUTA predsednik Ozeljan 29, Šempas 041-641288
Vinko SIMČIČ član Kojsko 29 5211 Kojsko 041-692261
Marjan MILOST član Grgar 102 5251 Grgar 041-288432
Miro KERŠEVAN nad. član

Gradišče nad Prvačino

5293 Dornberk

041-590538
Franc KRANJC nad. član

Cesta 18.aprila 18

5271 Vipava

041-344913

Prvaki OBZ Nova Gorica 2013

ARHIV NOVIC 2013

DRŽAVNA PRVENSTVA 2016

DRŽAVNO PRVENSTVO ČLANICE -DVOJICE

Na Krimu je bilo državno prvenstvo DVOJIC za članice, na katerem je dvojica Deskel osvojila 5. mesto - v postavi Kodermac M. in Tinta M.

Čestitke

DRŽAVNO PRVENSTVO - U 14 v Vipolžah

Na omenjenem prvenstvu sta se obe domači dvojci uvrstili v finale med osem dvojic.

Čestitke nastopajočima dvojicama.

Marjan Ferfolja

DRŽAVNO PRVENSTVO V HITROSTNEM ZBIJANJU    U-14 IN U-18

Čestitke vsem nastopajočim in še posebej nosilcem medalj. Čestitke organizatorju BK Korte za vzorno organizacij, staršem in vodnjem ekip za navijanje ter sodnikom za dobro sojenje.

POKALNO STAREJŠI ČLANI

V nedeljo 5. junija 2016 je bilo v Miljah omenjeno državno prvenstvo.

Našo zvezo sta zastopala BK TABOR iz Ozeljana, kateri je izpadel že v prvem krogu proti domači četvorki MILJ.

BK HUBELJ pa je prišel vse do finala, kjer je klonil proti ekipi SLOGE iz Ljubljane  z rezultatom 7 proti 8 in tako osvojil 2. mesto , za kar jim iskreno čestitamo.

zapisal: Marjan Ferfolja

DESKLANKE POKALNE DRŽAVNE PRVAKINJE za leto 2016

Balinarke Deskel so letošnje POKALNE državne prvakinje, katerega tekmovanje je bilo v soboto na baliniščih Krima. V finalu so slavile proti ekipi gostitelja turnirja - balinarkam KRIMA. Za osvojeno lovoriko jim gredo iskrane čestitke. Bravo dekleta - tako naprej.

 

 POKALNO ČLANI

Na Trati v Škofji Loki pa je bilo člansko finale POKALA, na katerem so slavili domačini, kateri so v finalu tesno premagali ekipo Logatca. Novo Gorico sta zastopala TABOR Ozeljan in GORIŠKA BRDA. Obe ekipi sta slavili v prvem krogu. V drugem pa sta naleteli na prvaka in vice prvaka SUPER ilge 2015 - 2016. Na kraju je Tabor pristal na petem mestu, Goriška Brda pa na sedmem mestu.

POKALNO - ČLANI

Na baliniščih BK Cesta in kasneje na Planini zaradi dežja so bile izvedene kvalifikacije POKALNO - ČLANI. V prisotnosti štirih ekip je slavil s temi zmagami BK TABOR, sledili so BK CESTA, BK GORIŠKA BRDA in BK PLANINA.Slednje so imele vsaka po eno zmago. Na državno prvenstvo, ki bo prihodnji teden  V Škofji Loki bosta našo zvezo  zastopala BK TABOR in BK GORIŠKA BRDA ki so zamenjala BK  CESTA zaradi maratona na Cesti, ki bo tudi v naslednjem vikendu

OBMOČNA PRVENSTVA 2013

OBZ LIGE 2012/2013

DRUGA LIGA - ČLANI

RAZPORED Z REZULTATI

LESTVICA

PLAY OFF

ZIMSKA LIGA 2012/2013

PRVAKI OBZ 2012

KLUB 

ŠTEVILO

TEKEM

3 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1. AGROCHEM                      
12 10 2 0 22 104-40 +64
2. TABOR 12 9 2 1 20 98-46 +52
3. BRDA 12 9 1 2 19 105-39 +66
4. U -40 12 7 3 2 17 85-49 +46
5. GORICA 12 5 3 4 13 68-76 -8
6. BZK 12 4 2 6 10 65-79 -14
7. PEŠADIJA 12 3 4 5 10 66-90 -24
8. SLATNA 12 4 1 7 9 64-80 -16
9. ŽELEZNIKAR 12 4 1 7 9 63-81 -18
10. NANOS 12 1 6 5 8 63-81 -18
11. FOTO LADO 12 2  4  6 8 51-93 -42
12. OREHOVLJE 12 3  2  7  7 53-91 -38
13. VRTOJBA 12 2 1 9 5 47-97 -50
 

Lestvica 2017 -2018 -1. liga

 KLUB 

Število

TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

 

PUNTI

Razlika

+/-

1. ŽELEZNIKAR                  

14

10

1

3

21

 

157:95

+62

2. HUBELJ

14

8

1

5

17

 

144:108

+36

3. KRAS

   14

8

1

5

17

 

138:114

   +24

4. PODSKALA

   14

7

0

 7

     14

 

126:126

   +-0

5. ŠAMPIONKA

   14

7

7

 12

 

116:136

   -20

6. OREHOVLJE    

   14

5

1

8

     11

 

106:146

-40

7. SLATNA

   14

5

0

 9

 10

 

111:141

-30

8. DESKLE  

   14

5

0

9

 10

 

 110:142

-32

 

 

2. liga

KONČNA LESTKLUBO 2017 - 208

ŠTEVILO TEKEM

2 T

1 T

0 T

 SKUPAJ 

TOČKE

PUNTI  

RAZLIKA  +/-

1.  SOČA            

       15

 14

1

 0 

29

  175:65

+110

2. ŠEMPETER 

       15

 7

2

6

16

 134:106

+28

3. ROMBON

       15

7

 1

7

15

 129:111

       +18

4. KANAL

       15

5

2

8

12

 124:116

+8

5. GORICA

       15

 4

 4

 6

12

 104:136

-32

6. FARA

       15

 2

 2

 11

6

  54:186

-132

 

OBMOČNA BALINARSKA ZVEZA

NOVA GORICA

NOVICE

IZIDI ŽREBA ZA OBZ LIGE 2020 - 2021

Na letni skupščini OBZ Nova Gorica je bil izveden žreb za območne lige 2020 - 2021, katerih začetek naj bi bil

28. avgusta , v kolikor  bodo razmere glede COVIDA 19 to dovoljevale.

Pari za 1. krog so naslednji:

- PRVA LIGA:

HUBELJ     : OREHOVLJE

RENČE      : GORICA

SLATNA    : KRAS

ŠEMPETER : PODSKALA

 

- DRUGA LIGA:

ROMBON  : SOČA

DESKLE    : KANAL

CERKNO PROSTO

 

Sistem tekmovanja bo isti kot v letu 2019 - 2020 s to razliko, da se bo v 1. ligi hitrostno zbijanje izvajalo samo na prve tri pozicije. Tak sistem bo tudi v vseh državnih ligah.

 

OBMOČNO PRVENSTVO DVOJIC ČLANI  2020

Neposredni prenosi

Novice - tujina

Spletne povezave

       Oblikovanje in izdelava:  espeho_logo