Peteroboj dečkov v živo 30.8.2013

Danes, 30. 8. 2013 si lahko ogledate potek turnirja dečkov v Vipolžah tudi v živo  preko interneta.

Dodatne informacije kako do spleta Vam bomo posredovali naknadno.

Današnji program začne ob 8.00 uri.

Slovenska reprezentanca je v doplodanskem programu prosta.

 

NASLOV LINKA JE: http:// www.ustream.tv/channel/hegy

DOBITE GA NA BZS - FORUM -DRŽAVNE REPREZENTANCE -PETEROBOJ DEČKI

Mladinci za državni naslov - Finale državnega prvenstva v krogu

V Vipolžah v Goriških Brdih je danes 25. avgusta v organizaciji prizadevnih članov BK Goriška Brda  finale državnega prvenstva v igri v krog za mladince, kateri so si pravico nastopa priborili včeraj v Postojni in Tržiču na polfinalu tega prvenstva.

Kljub deževnemu vremenu se prvenstvo odvija v športnem parku Vipolže. Pred nekaj dnevi so namreč postavili šotor, ki bo služil tudi za bližajoči se PETEROBOJ dečkov  naslednji konec tedna.

 

Na finalu nastopajo:

1. skupina:

KOSIRNIK Jaka : LULIK Matic

SKOK Luka      : LIČAN LAN Timotej

 

2.skupina:

VEHOVEC Luka : POVH Matija

VEHOVEC Žan  : KOCIN Žan

REZULTATI  :

1. skupina:

1. KOSIRNIK Jaka : LULIK Matic                 31 : 22

2. SKOK Luka      : LIČAN LAN Timotej        25 : 17

3. LULIK Matic     : LIČAN LAN Timotej       21 : 14

4. KOSIRNIK Jaka : SKOK Luka                  26 : 21

5. LULIK Maric     : SKOK Luka                  16 :22

  v polfinale : KOSIRNIK Jaka in SKOK Luka

 

2. skupina:

1. VEHOVEC Luka  : POVH Matija              19 : 25

2. VEHOVEC  Žan  : KOCINA Žan                6 : 19

3. VEHOVEC Luka  : VEHOVEC Žan            14 : 15

4. POVH Matija     : KOCIN Žan                19 : 18

5. VEHOVEC Žan   : KOCINA Žan              21 : 16

 V polfinale: POVH Matija in VEHOVEC Žan

 

POLFINALE:

1. KOSIRNIK  Jaka : VEHOVEC Žan           22 : 19

2. SKOK Luka       : POVH Matija             27 : 28

 

MALI FINALE - za 3.- 4. mesto:  

1. VEHOVEC Žan   : SKOK Luka              18 : 19

 

FINALE - za 1. - 2. mesto:

 1. KOSIRNIK Jaka : POVH Matija           23 : 27

 

KONČNI VRSTNI RED:

1. POVH Matija         (Skala Sežana)

2. KOSIRNIK Jaka      (Planina Ribnikar AS)

3. SKOK Luka           (Kolektor Idrija)

4. VEHOVEC Žan       (Planina Ribnikar AS)   

5. KOCINA Žan         (Goriška Brda)

6. LULIK Matic          (Postojnska jama)

7. VEHOVEC Luka      (Planina Ribnikar AS)

8. LIČAN LAN Timotej (Zabiče)

 

Program peteroboja dečkov - Vipolže, 29. - 31. 8. 2013

NASTOPAJO: HRVAŠKA, ITALIJA, MONACO, SRBIJA, SLOVENIJA

 

ČETRTEK: 29. 8. 2013

15.00            PRIHOD EKIP

16.00 - 16.30 ŽREB PAROV

 

1. KROG TEKMOVANJA:

17.00 - 17.30 ŠTAFETA 1X

17.45 - 18.45 NATANČNO 2X + IGRA V KROG 1X

19.00 - 19.30 HITROSTNO 1X

19.45 - 20.45 DVOJICA + POSAMEZNO 1X

21.00 - 22.00 VEČERJA

 

PETEK: 30. 8. 2013

2. KROG TEKMOVANJA:

8.00  -   8.30 ŠTAFETA 1X

8.45  -   9.45 NATANČNO 2X + IGRA V KROG 1X

10.00 - 10.30 HITROSTNO ZBIJANJE 1X

10.45 - 11.45 DVOJICA + POSAMEZNO 1X

12.00 - 13.30 KOSILO

 

3. KROG TEKMOVANJA:

14.30 - 15.00 ŠTAFETA 1X

15.15 - 16.15 NATANČNO 2X + IGRA V KROG 1X

16.30 - 17.00 HITROSTNO ZBIJANJE 1X

17.00 - 17.30 PREDSTAVITEV EKIP

17.45 - 18.45 DVOJICA + POSAMEZNO 1X

 

4. KROG TEKMOVANJA:

19.00 - 19.30 ŠTAFETA 1X

19.45 - 21.00 VEČERJA

21.15 - 22.15 NATANČNO 2X + IGRA V KROG 1X

 

SOBOTA: 31. 8. 2013

NADALJEVANJE 4. KROGA TEKMOVANJA:

8.00 -  8.30 HITROSTNO ZBIJANJE 1X

8.45 -  9.45 DVOJICA + POSAMEZNO 1X

 

5. KROG TEKMOVANJA:

10.00 - 10.30 ŠTAFETA 1X

10.45 - 11.45 NATANČNO 2X + IGRA V KROG

12.00 - 12.30 HITROSTNO ZBIJANJE 1X

12.45 - 13.45 DVOJICA + POSAMEZNO 1X

 

             14.00 PODELITEV PRIZNANJ

             14.30 ZAKLJUČNO KOSILO

 

RAZPORED TEKEM in REZULTATI PO DISCIPLINAH:

ČETRTEK - GIOVEDI: OB 17.00 URI:

1.KROG TEKMOVANJA - 1. GIRONE:

 

B :     SRBIJA                         :E ITALIJA                      REZULTAT: (2:10)    0:3

ŠTAFETA-veloce a coppie:TOT - VAŠ : ZANIER - SCHILINO      13/52 : 30/53

NATANČNO - precisione (1): POPOVIĆ : ZANIER                             6:11

NATANČNO - precisione (2): TOT       :  SCHILIANO                        3:6  

KROG - combnato:       VAŠ              :  ZOIA                              22:14

HITROSTNO- progressivo: VAŠ           :  ZOIA                         16/35:14/36

DVOJICA- coppie: POPOVIĆ-STUPAR   : ZANIER-GURNARI                 1:13

POSAMEZNO - individualle: TOT K.      : SCHILIANO                         6:11

 

C -HRVAŠKA                           :D -SLOVENIJA              REZULTAT:    (7:7)   1:1

ŠTAFETA - veloce a coppie: NAČINOVIĆ-ŠABAN: ŠVARA- POVH    39/56:37/56

NATANČNO - precisione (1): ŠARIĆ : SODEC                                  14:21

NATANČNO - precisione (2):PIVČEVIČ : ŠTRAUS                             21:5

KROG - combinato:            VUJČIĆ    : ČEH                                  18:23

HITROSTNO - progressivo: NAČINOVIĆ: ŠVARA                          28/37:22/37       DVOJICA - coppie:  PIRIĆ-ŠABAN:ČEH-SODEC                                5:5

POSAMEZNO - individualle:PIVČEVIĆ:POVH                                     5:7

 

PETEK - VENERDI: OB 8.00 URI:

 

2.KROG TEKMOVANJA - 2. GIRONE:

 

C- HRVAŠKA                          :  E -ITALIJA                   REZULTAT: (13:1) 3:0

ŠTAFETA - veloce a coppie:Načinović-Šabac: Zanier-Scialino      35/52:27/55

NATANČNO - precisione (1): Pivčević : Scialino                              13: 6

NATANČNO - precisione (2): Šarić     : Zanier                                11:10

KROG - combinato:                Vujčić  :Zoia                                  20:15

HITROSTNO - progressivo:   Načinović : Gurnari                         22/35:13/35

DVOJICA - coppie:      Pirić-Načinović:Sciliano-Bisaggio                     13:0         POSAMEZNO - individualle:      Šaban : Zoia                                     7:7

 

A-MONACO                           :B- SRBIJA                       REZULTAT: (11:3)  3:0

ŠTAFETA - veloce a coppie: Soggetti-Alekić:Tot- Vaš                26/51:14/52

NATANČNO - precisione (1):Alekić : Popović                                   5:3

NATANČNO - precisione (2):Soggetti : Tot                                  12:13

KROG - combinato:           Bresciano  : Vaš                                  27:13

HITROSTNO - progressivo:Bresciano   : Vaš                              29/37:10/35

DVOJICA - coppie: Bresciano-Alekić :Popović-Stupan                       7:6           POSAMEZNO - individualle: Soggetti: Tot                                       5:5              

 

3. KROG TEKMOVANJA - 3. GIRONE: ob 14.30 uri

 

A - MONACO                       : B-HRVAŠKA                     REZULTAT:  (9:3) 3:0

ŠTAFETA-veloce a coppie:Soggetti-Bresciano : Načinović-Šabac 45/54:39/54

NATANČNO - precisione (1):             Soggetti:Šarac                     10:16

NATANČNO - precisione (2):                 Alekić: Pavčević                 2:14

KROG - combinato:                       Bresciano : Vujčić                    26:21

HITROSTNO - progressivo              Bresciano : Načinović           29/37:29/36

DVOJICA -coppie:                 Soggetti-Alekić :Pirić-Pivčević(Šaban)11:3

POSAMEZNO - individualle:             Bresciano:Načinović                 10:6

 

D - SLOVENIJA                     :E- ITALIJA                      REZULTAT:  (8:6) 3:0

ŠTAFETA - veloce a coppie:        Švara-Povh : Zanier-Sciliano   29/56:29/55     NATANČNO - precisione (1):                Štraus: Scialino                   9: 9

NATANČNO - precisione (2):               Sodec :Zanier                      6:17

KROG - combinato:                              Čeh :Zoia                        25:24

HITROSTNO - progressivo:                    Povh:Zoia                   20/35:19/35

DVOJICA - coppie:                   Švara-Zaletel:Zanier-Gurnar             4:7

POSAMEZNO - individualle:                     Čeh:Scialino                    12:3

 

4. KROG TEKMOVANJA 4. GIRONE: ob 19.00 uri

 

A - MONACO                           :D- SLOVENIJA           REZULTAT: (8:6) 3:0

ŠTAFETA - veloce a coppie:Soggetti-Bresciano:Švara- Povh       42/53:38/54

NATANČNO - precisione (1):              Soggetti:Sodec                    10:6

NATANČNO - precisione (2):                 Alekić : Povh                      3:4

KROG - combinato:                         Bresciano: Čeh                      21:22

HITROSTNO - progressivo:               Bresciano: Švara               34/37:25/38

DVOJICA - coppie:                 Bresciano-Alekić:Švara-Povh              9:6

POSAMEZNO - individualle:                 Soggetti:Čeh                        4:10

 

B -SRBIJA                                 :C - HRVAŠKA             REZULTAT: (2:12) 0:3

ŠTAFETA - veloce a coppie:            Tot - Vaš: Načinović-Šaban 18/48:29/51

NATANČNO - precisione (1):                   Tot : Šarić                       1:24

NATANČNO - precisione (2):               Popović:Šarič                        4:8

KROG - combinato:                                 Vaš:Vujčić                     14:21

HITROSTNO - progressivo:                       Vaš:Načinović            14/33:27/35

DVOJICA - coppie:                  Popovič-Stupar:Šarić-Pirić                 7:5

POSAMEZNO - individualle:                      Tot :Šaban                      0:13

 

SOBOTA OB 10.00 URI :

5.KROG TEKMOVANJA: 5.GIRONE:

 

B - SRBIJA                              :D - SLOVENIJA            REZULTAT: (014) 0:3

ŠTAFETA - veloce a coppie:              Tot-Vaš:Švara-Povh            24/52:36/48

NATANČNO - precisione (1):              Popović : Sodec                        4:10

NATANČNO - precisione (2):                    Tot : Švara                        1:13

KROG - combinato:                                 Vaš: Čeh                         16:25

HITROSTNO - progressivo:                       Vaš:Povh                    18/35:20/33

DVOJICA - coppie:                  Popović-Stupar:Sodec-Zaletel              5:10

POSAMEZNO - individualle:                       Tot:Štraus                        6:12

 

A - MONACO                            :E - ITALIJA                   REZULTAT:(6:8)  0:3

ŠTAFETA- veloce a coppie: Soggetti-Bresciano:Zanieri-Gurnari    47/53:34/54

NATANČNO - precisione (1):                  Alekić:Scialino                   0:7

NATANČNO - precisione (2):             Bresciano:Zanieri                   22:9

KROG - combinato:                           Soggetti:Zoia                     15:18

HITROSTNO - progressivo:                 Soggetti: Bisaggio           22/34:16/37

DVOJICA - coppie:                 Bresciano-Alekić:Gurnari-Zanier          0:13

POSAMEZNO - individualle:                 Soggetti:Zoia                       6:7

 

KONČNI VRSTNI RED EKIP - CLASIFICA DELLE SQUADRE

 

mesto:   Reprezentanca:     Skupaj punti-Punteggi:    Skupaj točke-Punti:

  1.       MONACO                            34                             9 

  2.       HRVAŠKA                           37                             7

  3.       SLOVENIJA                         33                             7

  4.       ITALIA                               27                             6

  5.       SRBIJA                               7                              0

Avgust - praznik balinanja, merjenje moči v vseh kategorijah v Brdih - Vipolže

Tako bi lahko poimenovali dogodke, ki so se in se še bodo odvijali v mesecu avgustu na baliniščih v športnem parku Vipolže v Brdih.

Balinarski klub Goriška Brda ima v mesecu avgustu polne roke dela z organizacijami raznih balinarskih prireditev. Zato je prav, da preko naše spletne strani obveščamo vse klube naše OBZ o tem dogodku. Od vodstev klubov v naši OBZ pričakujemo, da o tem obveščajo svoje člane in jih istočasno povabijo, da si te prireditve tudi ogledajo.

Balinarski klub vse vljudno vabi v športni park Vipolže na oglede teh zanimivih tekmovanj.

Omenimo naj, da se je 17. 8. 2013 že odvijal mednarodni turnir trojk za pokal Brd, z udeležbo dvanajstih ekip. Sodelovale so domače ekipe in ekipe iz sosednje Hrvaške in Italije.

Dogodki, ki se bodo v nadaljevanju dogajali so zelo pomembni, za kar smo se v BK Goriška Brda odločili, da za to priložnost naša balinišča pokrijemo s šotorom.

 

Prireditve bodo potekale po naslednjem vrstnem redu:

Sobota, 24. 8. 2013  ob 9. uri - turnir trojk v organizaciji DU Dobrovo.

Nedelja, 25. 8. 2013  ob 9. uri - finale državnega prvenstva KROG za mladince.


Kot je že nekaj časa znano, je BK Goriška Brda dobil kandidaturo za izvedbo mednarodnega turnirja za DEČKE (igralci do 14. leta starosti).

Na turnirju naj bi sodelovale reprezentance Hrvaške, Italije, Monaka in Slovenije. Italija je zaradi finančnih težav sodelovanje odpovedala. Naknadno si je BZS prizadevala povabiti Francijo, a žal je tudi ta odpovedala sodelovanje. K sodelovanju smo naknadno povabili reprezentanco Srbije, katera je potrdila udeležbo. Ker je bila želja nas organizatorjev, da bi na tem turnirju sodelovala tudi Italija, smo za pomoč zaprosili Marjana Ferfolja, kateri je posredoval pri vodilnih v italijanski zvezi. Tako mu je uspelo, da bo na turnirju sodelovala tudi ekipa iz Italije.

Na turnirju bo sedaj prisotnih pet reprezentanc, kar bo še popestrilo ta turnir. S povečanjem števila reprezentanc se seveda spremeni tudi program tekmovanja, kar podaljša čas trajanja turnirja. Po prejšnjem programu petek - sobota, se bo sedaj tekmovanje začelo že v četrtek zvečer (prvi krog) in se nadaljevalo v petek

(trije krogi) ter zaključilo v soboto dopoldne z zadnjim petim krogom tekmovanja. Ekipe namreč igrajo vsaka z vsako.

Podrobnejši razpored tekem bo objavljem na tej spletni strani.


Kot zadnja prireditev bo v nedeljo 1. 9. 2013 še turnir trojk v organizaciji DU Medana, z udeležbo dvanajstih ekip.

 

Ljubitelji balinanja vljudno vabljeni v Brda.

 

                                                                           Pripravil: Zarjan Kocina

Mednarodni balinarski turnir - Goriška Brda

Balinarski klub Goriška Brda je v soboto, 17.8.2013 orgniziral tradicionalni balinarski turnir. Sodelovalo je 12 ekip iz Hrvaške, Italije in Slovenije.

Slavila je ekipa BK Zarje iz Ljubljane pred ekipo domačinov. Tretje mesto je zasedla Mladinska reprezentanca Slovenije, četrto mesto pa ekipa Slatne iz Grgarja.

 

V sicer sončnem in toplem vremenu so ekipe pokazale, da se znajo športno boriti.

 

Na turnirju sta sodelovali tudi ekipa mladincev BK Brda in ekipa Slovenske mladinske reprezentance, kjer so fantje stari med 15 in 18 let. To je dokaz, da postaja ta šport priljubljen tudi med mladimi, kar še posebej razveseljuje.

 

                                                                             Pripravil: Zarjan Kocina

 

OBMOČNA BALINARSKA ZVEZA

NOVA GORICA

NOVICE

DRŽAVNA PRVENSTVA 2020 - ČLANI

PRIJAVA ZA KANDIDATURO

Balinarska zveza Slovenije (IO) objavlja termine za državna prvenstva vseh kategorij  tekmovalcev.

KLubi naše OBZ, ki ste morda  interesenti za izvedbo kateregakoli tekmovanja, se lahko prijavite do 11. 3. 2020 na naslov BZS v pisni obliki, in sicer:

simon.maljevac@balinarska-zveza.si  ali

balinarska.zveza@gmail.com

Vašo prijavo dajte v vednost tudi na našo OBZ, in sicer:

marjanferfolja@gmail.com

Termini  datumov državnih prvenstev so nalsednji:

-10.5. -ČLANI Enojke 1/2 Fin.

-10.5. U-18 ENOJKE -finale

- 31.5.      ČLANI, U-18, U-14

                 Natančno zbijanje

-7.6. ČLANI- ENOJKE- FINALE

-7.6. U-18 -KROG -FINALE 

-14.6. ST. ČLANI- POKALNO

-21.6. ČLANICE -zbij.Hit in nat

-5.7. ČLANICE-POKALNO

-30.8. ČLANI -KROG 1/2 finale

-6.9 . ČLANI -KROG - FINALE

-6.9. ČLANICE-KROG.FINALE

-13.9.ČLANI-DVOJICE 1/2 Fin.

-27.9. ČLANI-DVOJICE-Finale

-18.10.ČLANI,U-18,U-1-Hit.zb.

-24.10.ČLANICE- DVOJICE-Fin.

-7.11. ČLANICE-ENOJKE

 

 

 

 

OBMOČNE KVALIFIKACIJE - ČLANI POSAMEZNO  2020

Letošnje kvalifikacije za člane POSAMEZNO bodo v Novi Gorici takoj po končani zimski ligi.

Tekmovanja bodo med tednom v popoldanskem času od 18.00 ure dalje.

 Začetek po 20. februarju 2020

Prijavne obvezno v pisni obliki po e pošti ali po SMS na naslednje naslove:

Email: marjanferfolja@gmail.com

SMS : 041 258 198

Rok za prijave do vključno 15. FEBRUARJA 2020

 

 

 

 

 

Neposredni prenosi

Novice - tujina

Spletne povezave

       Oblikovanje in izdelava:  espeho_logo