MLADINCI - DRŽAVNO PRVENSTVO V NATANČNEM ZBIJANJU

V nedeljo, 26.5.2013 se je na balinišču v Vipolžah odvijalo državno prvenstvo v natančnem zbijanju za dečke in mladince. Pri dečkih je slavil Gašper Povh - Skala Sežana, pri mladincih pa Jaka Kosirnik - Tržič. Vreme je Bricem tokrat bilo naklonjeno, tako, da so prvenstvo, kljub velikemu številu tekmovalcev varno spravili "pod streho".

 

Tudi tokrat je bila celotna organizacija izpeljana kot je potrebno. Domači tekmovalci se žal, niso odrezali najbolje. Omeniti velja 7. mesto Žana Kocine in uvrstitev mladega Matjaža Zalatela v drugi krog.

V Brdih je veliko mladih, ki se ukvarjajo z balinanjem, z dobrim delom pa bodo zagotovo tudi rezultati in tega se v BK Brda zavedamo.

V letošnji sezoni tekmujeta v ligi ekipa dečkov in ekipa mladincev. Obe ekipi bosta v letošnji sezoni nabirali dragocene tekmovalne izkušnje, kar še ne pomeni, da bosta igrali vlogo "outsiderja".

      Z.ŠT.    PRIIMEK IN  IME:               KLUB:                       1. SERIJA:    
      1   LIČEN LAN TIMOTEJ
  ZABIČE   13
      2   DURCIK PRIMOŽ
  PLISKOVICA    8
      3   KURINČIČ RUBEN
  GORIČKA BRDA    7
      4   DODIG ANŽE   KRIM   11
      5   JANEV BLAŽ
  POSTOJNSKA JAMA
  20
      6   POVH MATIJA
  SKALA   1
      7   MAHNE TILEN
  KORTE   11
      8   PIPAN DOMEN
  PL. RIBNIKAR AS
  3
      9   DEDIČ EDIN
  POSTOJNSKA JAMA
  9 ( 5 )
      10   BOŽIČ KEVIN
  KORTE   9 (10)
      11   HERVOL ŽAN
  BISTRICA   3
      12   ČERNIGOJ KEVIN
  SKALA   4
      13   KORENJAK JURE
  GORIŠKA BRDA   7
      14   LULIK MATIC
  POSTOJNSKA JAMA
  1
      15   VEHOVEC ŽAN
  PLANINA RIBNIKAR AS
  3
      16   RUSJAN DOMINIK
  GORIŠKA BRDA
  2
      17   PIRJEVEC ROK
  SKALA   14
      18   LIČAN ANDRAŽ
  ZABIČE   16
      19   ZAKRAJŠEK JAN
  POSTOJNSKA JAMA
  7
      20   ŽERJAL NEJC
  PLISKOVICA   17
      21   PETELIN KLEMEN
  PLISKOVICA   12
      22   POŽAR SIMON
  BRINJ POVIR
  7
      23   DOLENC GREGA
  EIS BUDNIČAR
  11
      24   ANDRIOLI BLAŽ
  KORTE   0
      25   VEHOVEC LUKA
  PLANINA RIBNIKAR AS
  3
      26   KOCINA ŽAN
  GORIŠKA BRDA   16
      27   KOSIRNIK JAKA
  TRŽIČ   22
      28   HUJIĆ ANEL
  KORTE   7

MLADINCI- DRUGA SERIJA:

zap. št, PRIIMEK IN IME:            KLUB:                 2.SERIJA:   
1   BOŽIČ KEVIN
  KORTE    8
2   DOLENC GREGA   EIS BUDNIČAR
  10
3   MAHNE TILEN
  KORTE   15
4   DODIG ANŽE
  KRIM    3
5   PETELIN KLEMEN
  PLISKOVICA   17
6   LIČEN LAN TIMOTEJ   ZABIČE    8
7   PIRJEVEC ROK
  SKALA
  13
8   KOCINA ŽAN
  GORIŠKA BRDA
   9
9   LIČAN ANDRAŽ
  ZABIČE    5
10   ŽERJAL NEJC
  PLISKOVICA   16
11   JANEV BLAŽ
  POSTOJNSKA JAMA
   8
12   KOSIRNIK JAKA
  TRŽIČ   26

MLADINCI- FINALE:

zap.št. PRIIMEK IN IME:                KLUB:         3. SERIJA: 
1   MAHNE TILEN
  KORTE    4
2   ŽERJAL NEJC
  PLISKOVICA    10  ( 10)
3   PETELIN KLEMEN
  PLISKOVICA   10   ( 5)
4   KOSIRNIK JAKA
  TRŽIČ   18

MLADINCI - KONČNI VRSTNI RED:

zap. št. PRIIMEK IN IME:      KLUB:               1.SERIJA: 2. SERIJA: 3.SERIJA:
1   KOSIRNIK JAKA    TRŽIČ   22   26   18
2   ŽERJAL NEJC
  PLISKOVICA   17   16   10 (10)
3   PETELIN KLEMEN
  PLISKOVICA   12   17   10 ( 5)
4   MAHNE TILEN
  KORTE   11
  15    4
5   PIRJEVEC ROK
  SKALA   14   13  
6   DOLENC GREGA   EIS BUDNIČAR   11
  10  
7   KOCINA ŽAN   GORIŠKA BRDA
  16    9  
8   JANEV BLAŽ
  POSTOJNSKA J.
  20
   8  
9   BOŽIČ KEVIN
  KORTE 
   9 (10)
   8  
10   LIČEN LAN TIMOTEJ
  ZABIČE   13
   8
 
11   LIČAR ANDRAŽ
  ZABIČE   16
   5
 
12   DODIG ANŽE   KRIM   11
   3
 
13   DEDIČ EDIN
  KRIM    9 (5)
  
 
14   DURCIK PRIMOŽ   PLISKOVICA
   8
   
15   KURINČIČ RUBEN
  GORIŠKA BRDA
   7
   
16   KORENJAK JURE
  GORIŠKA BRDA
   7
   
17   ZAKRAJŠEK JAN
  POSTOJNSKA J,
   7
   
18   POŽAR SIMON
  BRINJ POVIR
   7
   
19   HUJIĆ ANEL
  KORTE 
   7
   
20   ŠERNIGOJ KEVIN
  SKALA    4
   
21   PIPAN DOMEN
  PLANINA R. AS
   3
   
22   HERVOL  ŽAN   BISTRICA    3
   
23   VEHOVEC ŽAN
  PLANINA R. AS    3
   
24   VEHOVEC LUKA   PLANINA R. AS
   3
   
25   RUSJAN DOMINIK   GORIŠKA BRDA
   2
   
26   POVH MATIJA
  SKALA    1
   
27   LULIK MATIC
  POSTOJNSKA J.
   1
   
28   ANDRIOLI BLAŽ   KORTE    0
   

 

OBMOČNA BALINARSKA ZVEZA

NOVA GORICA

NOVICE

IN MEMORIAM

CESTA

V 78. letu starosti je umrl  Albin BRATINA , oče Silvija Bratina, Cesta 66.

Žarni pogreb pokojnega bo v TOREK, 5. 11. 2019, ob 15.00 uri v Vipavskem Križu.

Na dan pogreba bo žara pokojnega od 13. ure dalje v župnijski cerkvi v Vipavskem Križu.

Svojci cvetje in sveče hvaležno odklanjajo v korist domače cerkve.

V imenu OBZ Nova Gorica izražam svojcem pokojnika iskreno sožalje.

 

             Marjan Ferfolja

          Tajnik OBZ Nova Gorica

 

 

 

RAZPIS ZA ZIMSKO LIGO 2019- 2020

POPRAVEK DISCIPLIN IGER

Balinarski klub GORICA objavlja razpis za  ZIMSKO LIGO 2019- 2020, katera se bo začela v sredo 20. novembra 2019.

Vse tekme bodo v balinarski dvorani v Novi Gorici.

V letošnjem letu delno spreminjamo sestav iger glede na lansko leto. Povdarek smo dali na bližanje tako, da imajo tudi ekipe z manj zbijalci večjo priložnost za zmago.

Sistem iger je naslednji:

1. krog:

  1 x TROJKA in 1x ENOJKA

2. krog:

2 x DVOJICE - KLASIČNO

3. krog:

1x TROJKA in 1X BLIŽANJE V KROG ( osem obratov igre)

 

Igralni čas za klasične igre je ena  ura

DRESI: obvezno vrhnji del enak.

 

Prijave do 10. 11. 2019

na tel:

041 810 358 IZTOK Čeperli

Kotizacija je enka kot v lanskem letu, katero se po prejemu računa poravna do konca novembra 2019 na TTR BK Gorica

 

                       za BK Gorica:

                      Iztok ČEPERLI

 

 

 

SODNIŠKI IZPITI

Sodniški zbor pri Balinarski Zvezi Slovenije razpisuje tečaj, oziroma izpite za sodnike začetnike in sodnike, ki si želijo napredovanja v višji rang.

Tečaj z izpiti traja en dan.

Prijave zbira predsednik sodniškega zbora OBZ N. Gorica Jožko Petrič  na e naslov:

jozko.petric@petrol.si, ali na telefonsko šrevilko:

051 306 703.

Rok za prijavo je do vključno 10. oktobra 2019

Stroške tečaja - potne stroške krije OBZ Nova Gorica

( za dogovorjen skupinski prevoz).

Tečaj, oziroma izpiti naj bi bili že v tem letu 2019.

Kraj dogodka ali Ljubljana ali Postojna, odvisno od števila prijavljenh kandidatov.

Naprošam predsednike klubov, da izmed svojih članov v klubu predlagajo primerne kandidate

( ki si to tudi želijo) za opravljanje te funkcijo. Kandidati naj bi bili srednjih let tako,da bi  kasneje lahko napredovali vse do sodnika prve kategorije, oziroma do ranga mednarodnega sodnika.

 

LICENCIRANJE 2019

Balinarska zveza Slovenije, oziroma STROKOVNI SVET v sodelovanju s SODNIŠKIM ZBOROM pri BZS organizirata vsakoletno LICENCIRANJE za vodje ekip in sodnike državnih lig.

Kraji in datumi licenciranja:

Torek 20. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Količevo BK Budničar.

Četrtek 22.8.2019 ob18.00 uri

      Postojna (Nov gasliski dom)

Pon.26. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Ljubljana (sejna soba BZS)

 

 

 

 

RAZPORED ZA  OBMOČNO LIGO 2019/2020

Na spletni strani OBZ je objavljen razpored za obe območni ligi za sezono 2019 - 2020

 

 

 

Neposredni prenosi

Novice - tujina

Spletne povezave

       Oblikovanje in izdelava:  espeho_logo