ZIMSKA LIGA 2019- 2020 - RAZPORED - REZULTATI - LESTVICA

OPOMBA  VSEM EKIPAM:

SISTEM IGER JE V LETOŠNJI LIGI NEKOLIKO SPREMENJEN, IN SICER :

- prve igre:      TROJKA - ENOJKA

- druge igre:    DVE KLASIČNI DVOJICI

- tretje igre:    TROJKA - NATNAČNO BLIŽANJE V KROG( osem obratov igre)

                          ( druga trojka mora biti v drugi postavi glede na prvo)

Tudi na letošnji skupščini je bil sprejet sklep, da morajo biti ekipe TUDI v ZIMSKI LIGI oblečene po dogovorjenih predpisih- kar pomeni, da morajo biti vsi igralci ekipe oblečeni v  DRESE  ENAKE BARVE - vrhnji del. To je ali majica ali trenirka kluba.

To, da nekateri igralci niso oblečeni po predpisih - je le malomarnost posameznika v ekipi. 

Z neupoštevanjem tega sklepa kršimo sprejete sklepe najvišjega organa naše OBZ.

TAKEMU IGRALCU SE DOVOLI IGRATI LE POD POGOJEM, DA PRED ZAČETKOM TEKME PLAČA NEKO KAZEN ( SIMBOLIČNO) 1 EURO, KI GRE V SKLAD ZA DOBRODELNE NAMENE.

Kot naslednji sklep je bil tudi ta, da se v balinarski dvorani ne kadi, kar je tudi v skladu z zakonom o športnih objektih, kjer je kajenje PREPOVEDANO.

S tem zadnjim neupoštevanjem pravil - zakona -  ste kadilci NE FER do ostalih, ki nismo kadilci, in jim to vaše početje sigurno ni prijetno - je pa tudi ŠKODLJIVO za zdravje nas vseh.

ČE ŽE NE MORETE BREZ CIGARET  - POJDITE VEN NA ZRAK  !!!

 

Nova Gorica: 12. 11. 2019                                       Vodstvo OBZ Nova Gorica

1. KROG:   

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   PONEDELJEK 18.11.ob 18.00  SLATNA : GORICA   :    
                   "  GORIŠKA BRDA : KRAS   :    
  PETEK: 22. 11. ob 18.00         
 ŠEMPETER :  GIK KOŠUTA
  :    
                   "  VRTOJBA :

 FOTO L.PEŠADIJA

  :    
   SOBOTA 23. 11 ob 18.00  BRANIK : OREHOVLJE  .... :   ......
                  " DUPLJE : NANOS   :    

LESTVICA PO 1. KROGU

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        1            
2. 1            
3. 1            
4.         1            
5. 1            
6. 1            
7. 1            
8. 1            
9. 1            
10. 1            
11. 1            
12............................... 1            

2. KROG

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   PONEDELJEK 25.11.ob 18.00 GORICA  : ŠEMPETER    :    
                   " OREHOVLJE : DUPLJE   :    
  SREDA,27. 11. ob 18.00          
FOTO L. Pešadija : BRANIK
  :    
                   "  GIK KOŠUTA
: VRTOJBA
  :    
  PETEK, 29. 11 ob 18.00  KRAS : NANOS  .... :   ......
                  "  GORIŠKA BRDA : SLATNA   :    

LESTVICA PO 2. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        2            
2. 2            
3. 2            
4.         2            
5. 2            
6. 2            
7. 2            
8. 2            
9. 2            
10. 2            
11. 2            
12............................... 2            

3. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
  SREDA, 4.12.ob 18.00 ŠEMPETER : GORIŠKA BRDA     :    
                   " NANOS : OREHOVLJE   :    
  PETEK, 6. 12. ob 18.00          
VRTOJBA : GORICA
  :    
                   " GIK KOŠUTA
: BRANIK
  :    
  SOBOTA, 7. 12. ob 18.00 SLATNA :  KRAS  .... :   ......
                  "  FOTO L. Pešadija :  DUPLJE   :    

LESTVICA PO 3. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        3            
2. 3            
3. 3            
4.         3            
5. 3            
6. 3            
7. 3            
8. 3            
9. 3            
10. 3            
11. 3            
12............................... 3            

4. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   PONEDELJEK 9.12.ob 18.00 KRAS  : OREHOVLJE     :    
                   " FOTO L. Pešadija : NANOS   :    
   SREDA, 11. 12. ob 18.00        
GIK KOŠUTA : DUPLJE
  :    
                   " GORICA : BRANIK
  :    
  PETEK, 13. 12. ob 18.00 GORIŠKA BRDA : VRTOJBA  .... :   ......
                  " SLATNA : ŠEMPETER   :    

LESTVICA PO 4. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        4            
2. 4            
3. 4            
4.         4            
5. 4            
6. 4            
7. 4            
8. 4            
9. 4            
10. 4            
11. 4            
12............................... 4            

5. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   SREDA, 18.12.ob 18.00 KRAS : ŠEMPETER     :    
                   " GIK KOŠUTA : NANOS   :    
   PETEK, 20. 12. ob 18.00         
BRANIK : GORIŠKA BRDA
  :    
                   " DUPLJE
: GORICA
  :    
   SOBOTA, 21. 12. ob 18.00 VRTOJBA : SLATNA  .... :   ......
                  " FOTO L. Pešadija : OREHOVLJE   :    

LESTVICA PO 5. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        5            
2. 5            
3. 5            
4.         5            
5. 5            
6. 5            
7. 5            
8. 5            
9. 5            
10. 5            
11. 5            
12............................... 5            

6. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   SREDA 8.1.ob 18.00  VRTOJBA : ŠEMPETER     :    
                   "  GIK KOŠUTA : OREHOVLJE   :    
   PETEK, 10. 1. ob 18.00         
 GORICA : NANOS
  :    
                   "  GORIŠKA BRDA
: DUPLJE
  :    
   SOBOTA,11. 1. ob 18.00  KRAS : FOTO L. Pešadija  .... :   ......
                  "  SLATNA : BRANIK   :    

LESTVICA PO 6. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        6            
2. 6            
3. 6            
4.         6            
5. 6            
6. 6            
7. 6            
8. 6            
9. 6            
10. 6            
11. 6            
12............................... 6            

7. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   SREDA 15.1.ob 18.00 VRTOJBA :  KRAS    :    
                   " BRANIK :  ŠEMPETER   :    
   PETEK, 17. 1. ob 18.00         
GORICA :  OREHOVLJE   :    
                   "  GORIŠKA BRDA
:  NANOS   :    
   SOBOTA, 18. 1. ob 18.00  DUPLJE :  SLATNA  .... :   ......
                  " GIK KOŠUTA : FOTO L- Pešadija   :    

LESTVICA PO 7. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        7            
2. 7            
3. 7            
4.         7            
5. 7            
6. 7            
7. 7            
8. 7            
9. 7            
10. 7            
11. 7            
12............................... 7            

8. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   PONEDELJEK 20.1.ob 18.00 KRAS : GIK KOŠUTA     :    
                   " FOTO L. Pešadija : GORICA   :    
   SREDA,22. 1. OB 18.00         
GORIŠKA BRDA : OREHOVLJE
  :    
                   " SLATNA
: NANOS
  :    
   PETEK, 24. 1. ob 18.00 ŠEMPETER :  DUPLJE  .... :   ......
                  " VRTOJBA :  BRANIK   :    

LESTVICA PO 8. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        8            
2. 8            
3. 8            
4.         8            
5. 8            
6. 8            
7. 8            
8. 8            
9. 8            
10. 8            
11. 8            
12............................... 8            

9. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   SREDA, 29.1.ob 18.00 BRANIK : KRAS     :    
                   " DUPLJE : VRTOJBA   :    
   PETEK, 31. 1. ob 18.00         
GIK KOŠUTA :  GORICA   :    
                   " FOTO L. Pešadija
: GORIŠKA BRDA
  :    
   SOBOTA 1. 2. ob 18.00 NANOS : ŠEMPETR  .... :   ......
                  " SLATNA : OREHOVLJE   :    

LESTVICA PO 9. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        9            
2. 9            
3. 9            
4.         9            
5. 9            
6. 9            
7. 9            
8. 9            
9. 9            
10. 9            
11. 9            
12............................... 9            

10. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   SREDA, 5.2.ob 18.00 KRAS : GORICA    :    
                   " GIK KOŠUTA : GORIŠKA BRDA   :    
  PETEK, 7. 2. ob 18.00          
BRANIK : DUPLJE   :    
                   " VRTOJBA : NANOS
  :    
   SOBOTA, 8. 2. ob 18.00 SLATNA : FOTO L. Pašadija  .... :   ......
                  " ŠEMPETER. : OREHOVLJE   :    

LESTVICA PO 10. KROGU:

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        10            
2. 10            
3. 10            
4.         10            
5. 10            
6. 10            
7. 10            
8. 10            
9. 10            
10. 10            
11. 10            
12............................... 10            

11. KROG:

     DAN V TEDNU   
                     EKIPE                     REZULTAT
   PONEDELJEK 10.2.ob 18.00 DUPLJE : KRAS     :    
                   " NANOS : BRANIK   :    
   SREDA,12. 2. Oob 18.00         
OREHOVLJE : VRTOJBA
  :    
                   " FOTO L. Pešadija
: ŠEMPETR
  :    
   PETEK, 14. 2. ob 18.00 GORICA : GORIŠKA BRDA  .... :   ......
                  " SLATNA : GIK KOŠUTA   :    

LESTVICA PO 11. KROGU  KONČNA LESTVICA LIGE 2019 - 2020

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1.        11            
2. 11            
3. 11            
4.         11            
5. 11            
6. 11            
7. 11            
8. 11            
9. 11            
10. 11            
11. 11            
12............................... 11            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LESTVICA PO 13. KROGU : ZIMSKE LIGE 2018 - 2019

KLUB - EKIPA

ŠTEVILO

TEKEM

2 T 1 T 0 T

 SKUPAJ 

TOČKE
 PUNTI  

RAZLIKA 

   +/-

1. AGROCHEM          13 12 2 0 122-34 24 +88
2. GORIŠKA BRDA       13 10 2 1 118-38 23 +80
3. GORICA 13 7 2 4 81-75 16 +6
4. ŠEMPETER 13 6 4 3 81-75 16  +6 
5. GIK KOŠUTA 13 6 3 4 93-63 15 +30
6. NANOS 13 7 1 5 85-71 15 +14
7. ŽELEZNIKAR 13 7 1 5 80-76 15 +4
8. DUPLJE 13 6 3 4 84-72 14 +12
9. SLATNA 13 5 3 5 69-87 13 -18
10. PEŠADIJA 13 4 0 9 62-94 8 -32
10.BRANIK 13 1 5 7 60-96 7 -36
12.FOTO LADO 13 2 2 9 58-98 6 -40
13. OREHOVLJE 13 2 2 9 51-105 6 -54
14. VRTOJBA 13 2 0 11 48-108 4 -60

 

OPOMBA: NA TRETJEM MESTU JE GORICA, KATERA JE V MEDSEBOJNEM SREČANJU

               PREMAGALA ŠEMPETER, KAR OB OSTALIH ENAKIH REZULTATIH ODLOČA O

               VRSTNEM REDU TEH DVEH EKIP.

               NASVIDENJE V NASLEDNJI SEZONI !!!!

 

OBMOČNA BALINARSKA ZVEZA

NOVA GORICA

NOVICE

IN MEMORIAM

CESTA

V 78. letu starosti je umrl  Albin BRATINA , oče Silvija Bratina, Cesta 66.

Žarni pogreb pokojnega bo v TOREK, 5. 11. 2019, ob 15.00 uri v Vipavskem Križu.

Na dan pogreba bo žara pokojnega od 13. ure dalje v župnijski cerkvi v Vipavskem Križu.

Svojci cvetje in sveče hvaležno odklanjajo v korist domače cerkve.

V imenu OBZ Nova Gorica izražam svojcem pokojnika iskreno sožalje.

 

             Marjan Ferfolja

          Tajnik OBZ Nova Gorica

 

 

 

RAZPIS ZA ZIMSKO LIGO 2019- 2020

POPRAVEK DISCIPLIN IGER

Balinarski klub GORICA objavlja razpis za  ZIMSKO LIGO 2019- 2020, katera se bo začela v sredo 20. novembra 2019.

Vse tekme bodo v balinarski dvorani v Novi Gorici.

V letošnjem letu delno spreminjamo sestav iger glede na lansko leto. Povdarek smo dali na bližanje tako, da imajo tudi ekipe z manj zbijalci večjo priložnost za zmago.

Sistem iger je naslednji:

1. krog:

  1 x TROJKA in 1x ENOJKA

2. krog:

2 x DVOJICE - KLASIČNO

3. krog:

1x TROJKA in 1X BLIŽANJE V KROG ( osem obratov igre)

 

Igralni čas za klasične igre je ena  ura

DRESI: obvezno vrhnji del enak.

 

Prijave do 10. 11. 2019

na tel:

041 810 358 IZTOK Čeperli

Kotizacija je enka kot v lanskem letu, katero se po prejemu računa poravna do konca novembra 2019 na TTR BK Gorica

 

                       za BK Gorica:

                      Iztok ČEPERLI

 

 

 

SODNIŠKI IZPITI

Sodniški zbor pri Balinarski Zvezi Slovenije razpisuje tečaj, oziroma izpite za sodnike začetnike in sodnike, ki si želijo napredovanja v višji rang.

Tečaj z izpiti traja en dan.

Prijave zbira predsednik sodniškega zbora OBZ N. Gorica Jožko Petrič  na e naslov:

jozko.petric@petrol.si, ali na telefonsko šrevilko:

051 306 703.

Rok za prijavo je do vključno 10. oktobra 2019

Stroške tečaja - potne stroške krije OBZ Nova Gorica

( za dogovorjen skupinski prevoz).

Tečaj, oziroma izpiti naj bi bili že v tem letu 2019.

Kraj dogodka ali Ljubljana ali Postojna, odvisno od števila prijavljenh kandidatov.

Naprošam predsednike klubov, da izmed svojih članov v klubu predlagajo primerne kandidate

( ki si to tudi želijo) za opravljanje te funkcijo. Kandidati naj bi bili srednjih let tako,da bi  kasneje lahko napredovali vse do sodnika prve kategorije, oziroma do ranga mednarodnega sodnika.

 

LICENCIRANJE 2019

Balinarska zveza Slovenije, oziroma STROKOVNI SVET v sodelovanju s SODNIŠKIM ZBOROM pri BZS organizirata vsakoletno LICENCIRANJE za vodje ekip in sodnike državnih lig.

Kraji in datumi licenciranja:

Torek 20. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Količevo BK Budničar.

Četrtek 22.8.2019 ob18.00 uri

      Postojna (Nov gasliski dom)

Pon.26. 8. 2019 ob 18.00 uri

        Ljubljana (sejna soba BZS)

 

 

 

 

RAZPORED ZA  OBMOČNO LIGO 2019/2020

Na spletni strani OBZ je objavljen razpored za obe območni ligi za sezono 2019 - 2020

 

 

 

Neposredni prenosi

Novice - tujina

Spletne povezave

       Oblikovanje in izdelava:  espeho_logo